Bracia Wright

Tłumaczenie: Grażyna Woyda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Oni zmienili świat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-02281-9
samolot, bracia Wright, wynalazcy
Puella

Orville Wright przebywał w powietrzu tylko dwanaście sekund pokonując odległość zaledwie stu dwudziestu stóp. Ale w ciągu tych dwunasty sekund stał się pierwszym człowiekiem, który leciał maszyną cięższą od powietrza - samolotem sterowanym przez pilota.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marcin | 2014-03-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 marca 2014

Książka opisuje wydarzenia prowadzące do pierwszego sterowanego załogowego lotu maszyny cięższej od powietrza. Pozycja jest zapewne skierowana do młodszych czytelników, stąd też jej niewielka objętość i wynikająca z tego pobieżność poruszanych wątków. Autorka nie ustrzegła się często popełnianego błędu, jakim jest próba wyjaśnienia zjawiska powstawania siły nośnej jedynie w oparciu o równanie Bernoulliego i "zasady równoczesności opływu powietrza wokół profilu".

"Braci Wright" można postrzegać jako wstęp, zachętę do sięgnięcia po inne pozycje, zapewniające bardziej dogłębny opis zarówno biografii braci, jak i zagadnień technicznych/naukowych nieodłącznie związanych z tym tematem.

książek: 2044
SEKAi | 2016-01-12