Popularne wyszukiwania
Polecamy
Richard Fortey

1
7,2/10
Pisze książki: nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.), popularnonaukowa
brytyjski paleontolog i pisarz.
7,2/10średnia ocena książek autora
33 przeczytało książki autora
74 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Życie, nieautoryzowana biografia. Historia pierwszych czterech miliardów lat życia na ziemi
Richard Fortey
7,2 z 27 ocen
107 czytelników 3 opinie
2000
Najnowsze opinie o książkach autora
Życie, nieautoryzowana biografia. Historia pierwszych czterech miliardów lat życia na ziemi Richard Fortey 
7,2

Książka bardzo ciekawa pod względem zawartego w niej ogromu informacji. Jednak autor w niektórych momentach zapomina, iż jest to książka popularnonaukowa a nie podręcznik akademicki. Jeśli ktoś pasjonuje się dziejami naszej planety od czasu powstania życia i już posiada trochę wiedzy na ten temat, z pewnością pozycja będzie dla niego ciekawa.
Życie, nieautoryzowana biografia. Historia pierwszych czterech miliardów lat życia na ziemi Richard Fortey 
7,2

Książka to okraszone wieloma ciekawostkami kompendium wiedzy na temat tego, jak powstało i rozwijało się życie od samego początku do pojawienia się na nim homo sapiens. Książka na początku zdaje się być nudna, w miarę rozwoju "akcji" jednak jest coraz ciekawiej.
Ostrzegam tylko przed jedną rzeczą: autor jest paleontologiem i jako taki cały swój wywód opiera na tym, co, kiedy i gdzie wykopano. Dla kogo geologia jest nudną nauką (dla mnie jest),może się mocno wynudzić, bo autorowi często zdarza się zapominać i zapędzać w swojej geologiczno-paleontologicznej pasji. Ale i tak zostawia sporo miejsca na obrazowe opisy prehistorycznych zwierząt albo ciekawostki na tematy związane ze środowiskiem naukowym.
Z pewną niedbałością, a nawet pogardą traktowałem poetyckie wtręty Forteya - autor często niestety próbuje swoje (nie powiem, ciekawe) wywody wzmocnić jakimś cytatem z tego czy innego poety - kompletnie do mnie to nie przemawia, zupełnie niepotrzebny element. Ale to tylko drobny niuans.
Nieśmiało polecam, może nie jest to jakiś ósmy cud świata, ale przeczytać można (a jeżeli ktoś się interesuje naukami przyrodniczymi to nawet warto).