Eminencje i bałłabancje

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
propaganda, praca, inżynier
emiello

Historia Bałłabana- tytułowego bohatera, inżyniera budownictwa, który pracując na budowie wciąż zmaga się z wieloma przeciwnościami: a to roboty nie postępują tak jakby chciał, a to harmonogram szwankuje, a to znów brakuje odpowiedniego sprzętu i materiałów budowlanych.

Książka wydana w czasach tzw. propagandy sukcesu i ukazująca ówczesne sposoby myślenia.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lakritza | 2015-08-06

Są takie książki. Kończę czytać i najchętniej zaczęłabym od nowa.
Nie dalsze części, dalsze losy, perypetie i zawiłe akcje lub pościgi. Nie, dokładnie tę książkę którą przed chwilą przeczytałam chcę czytać znów od początku.
Edmund Niziurski: Eminencje i bałłabancje. Powieść produkcyjna dla widzów dorosłych, tj. czytelników nienastoletnich.
Zupełnie niedoceniona. Schowana w szufladzie o kłopotach z zaopatrzeniem w materiały budowlane. W najlepszym razie oceniona jako zmagania o silikonowe uszczelniacze.
Chyba nie jest czytana. Odstrasza to Polska Ludowa. Mnie nie zniechęca ani odrobinę.
Czekają tam na mnie smakowite kąski w postaci bohaterów, między innymi: inżynier Zbigniew, tytułowy Bałłaban, ("Pan jest ten czarny, zabiedzony i smutny...z tym starym samochodem, Pan jest ten Binio") Więckowa (nie Więckowska) z kurami, skąd my ją znamy, zakrzyknąć by się chciało. Jest redaktor Curyłło który brał natrysk i co z tego wynikło, gdy zażywał tego orzeźwienia bądź otrzeźwienia.
Jest...

Pucka69 | 2016-05-29