Astronomia

astronomia

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marysieńka | 2011-12-29
Przeczytana: 1977 rok

Ta książka, a konkretnie podręcznik do nauki astronomii towarzyszyła mi przez całą IV klasę liceum, aż do matury. Mogłabym powiedzieć, że kiedyś to były podręczniki, nie to co teraz. Trudno streścić jej zawartość ale napewno z tej książki czerpaliśmy wiedzę na tematy astronomiczne, czyli budowy Wszechświata, sposobu pomiarów odległości w kosmosie, to tu przeczytałam o pierwszych metodach pomiaru rozmiarów Ziemi dokonywanych przez starozytnych uczonych np. Archimedesa i wiele innych uznawanych wówczas za niezbędne dla maturzysty danych. Podejrzewam, że wiele wiadomości z tego podręcznika uległo przedawnieniu, dzisiaj mamy tak wielki postęp w wiedzy nie tylko astronomicznej, ale wiele informacji jest niezmiennych, szczególnie te historyczne, więc polecam wszystkim interesującym się tą dziedziną nauki, a przede wszystkim maturzystom.

JaWro | 2018-03-07
Na półkach: ASTROFIZ, Przeczytane
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Treściwie, w końcu to podręcznik, chociaż ja czytałem z zainteresowania a nie z przymusu.

Arab | 2016-04-11
Korron | 2015-04-10