Galaktyki

Tłumaczenie: Józef Smak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Problemów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Galaxies
astrofizyka, galaktyki, astronomia
Agnieszka

Harlow Shapley, profesor astronomii na Uniwersytecie Harvarda, jest jednym z twórców i najwybitniejszych realizatorów astronomii pozagalaktycznej. Książka jego, Galaktyki, stanowi bardzo interesujący, popularny wykład metod i osiągnięć jednej z najtrudniejszych gałęzi astronomii, jaką jest badanie najbardziej od nas oddalonych obiektów we Wszechświecie. Uzupełniona posłowiem doc. dr Józefa Smaka o niedawno odkrytych, rewelacyjnych wprost galaktykach gwiazdopodobnych - kwazarach - stanowić będzie na pewno ciekawą i pożyteczną lekturę zarówno dla osób interesujących się astronomią, jak i dla specjalistów.

źródło opisu: Nota wydawcy

Agnieszka | 2010-12-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Świetna książka, polecam każdemu miłośnikowi astronomii!!

Aleksander | 2011-09-16
Przeczytana: 2005 rok