Wyzwanie czytelnicze LC

Tajemnica zwierząt

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 12)
Wydawnictwo: Zakamarki
Zoomysteriet
zagadki, detektywi
Irm

W sklepie zoologicznym Waldemara zwierzęta od tygodnia coraz gorzej się czują. Papugi, świnki morskie i króliki całymi dniami śpią. Lasse i Maja podejrzewają, że mogły zostać otrute. Lecz kto i dlaczego miałby to zrobić? Podczas nocnego śledztwa Lasse i Maja widzą, że ktoś zakrada się do sklepu…

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Lasse i Maja po dorobieniu klucza u pana Taleba spotkali Mirandę, koleżankę z klasy, która wraz ze swoją małpką Sylwestrem zmierzała do sklepu zoologicznego po witaminy dla ulubieńca. Na miejscu okazało się jednak, że sklep jest zamknięty, zwierzęta śpią a właściciel - Waldemar - nie ma pojęcia co się dzieje... Czy są chore? Dlaczego śpią w dzień? Może ktoś karmi je zatrutym jedzeniem?

Lasse i Maja rozpoczynają śledztwo mające ustalić przyczynę złego samopoczucia zwierzaków. Przeprowadzają rozmowę z Waldemarem i jego pracownicą - Fridą, obserwują osobliwą manifestację, zbierają dowody, odnajdują ślady, analizują dokumenty i robią notatki. Co wyniknie z ich działań? Czy uda im się poznać prawdę?

Przyznaję, że nie wpadłam na takie rozwiązanie......

Agnia | 2014-10-31
Przeczytana: 08 października 2014

Kolejna ciekawa zagadka dla maluchów, super mapa miasteczka Valleby na początku każdej książki, a także i inne ilustracje w książeczce bardzo podobają się dzieciom i są wspaniałym uzupełnieniem całkiem interesującej treści, dla początkujących detektywów obowiązkowa :)

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Agatka | 2017-01-26

Bardzo ciekawa i superowa, dawno nie czytałam takiej interesującej książki!

Blondo | 2017-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2017

Żałuję, że takich książek nie było, kiedy byłam dzieckiem

Julik | 2011-11-16

Super!!!!!!!!!!!!! To najlepsza seria kryminałów dla młodzieżyi dzieci!!!!!!!!!

maja | 2015-03-07

Bardzo ciekawa ksiązka polecam ją każdemu kto jest molem ksiazkowym.

Ja całą tą serię nie czytałam po kolei i myślę, że to właśnie ta część najbardziej mi się spodobała ze wszystkich. Otóż, w większości tych opowieści zbrodnią jest kradzież. Za to tutaj nie... I myślę, że ta część jest naprawdę rewelacyjna też dlatego, że jest bardzo dobrze napisana i przyjemna. :)

karol | 2012-03-17

Niestety czytałem jedynie streszczenie tej książki bo nie było jej w bibliotece.