Tajemnica miłości

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 16)
Wydawnictwo: Zakamarki
Kärleksmysteriet

W Valleby odbywa się festiwal miłości. Mieszkańcy całują się i przytulają, a na Rynku odbywa się konkurs tańca. Wszystko po to, by zebrać datki dla biednych dzieci z całego świata. Festiwal kończy się jednak w dziwnych okolicznościach – nagle gasną światła, pod zwycięzcami załamuje się podium, a wkrótce zebrane pieniądze znikają bez śladu…

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

werka777 | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Dzieci to baczni obserwatorzy wyposażeni w umiejętność skupiania się na kilku rzeczach jednocześnie. Niby pochłonięte własnymi sprawami, a jednak doskonale zadające sobie sprawę z tego, czym zajmują się w danym momencie, lub o czym mówią rodzice. Niejednokrotnie można więc zaliczyć niemałą wpadkę, stąd tak ważna jest samokontrola w chwili, kiedy przebywa się w towarzystwie niewinnych i jakże pozornie nieświadomych otoczenia maluchów. Potrzeba poznawania i dociekania jest w przypadku dziecka niezbędnym elementem rozwoju. Czy może być więc coś lepszego aniżeli powieść detektywistyczna skierowana właśnie do tych najmłodszych? Teraz możecie zafundować swoim pociechom literacką zagadkę, u boku której wtopią się one w klimat prawdziwego śledztwa. Zainteresowani tematem? Zatem przyjrzyjcie się wesołej, jak i poważnej zarazem publikacji dla dzieci – „Tajemnica miłości” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Mieszkańcy Valleby przygotowują się do obchodów festiwalu miłości....

Irmina | 2014-08-14

Najlepsza książka z tej serii! :)

Monia | 2014-06-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

olaf2009 | 2017-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Świetna, z humorem napisana kolejna część o młodych detektywach. Wersja dla dorosłych miałaby 400 stron... Dobra, z motywem, że nie wszystko jest takim jakim się wydaje w rzeczywistości.

Bankomacik | 2016-06-24
Na półkach: Posiadam

Tajemnica Miłości jest lekką książką, do przeczytania sobie np. w walentynki, choć zamiast w walentynkowy nastrój, ta książka może wpędzić w detektywistyczny i tajemniczy :)

Julia | 2014-01-15
Przeczytana: 16 listopada 2013

Najciekawsza z tego co czytałam z tej serii.

Lusia1987 | 2013-03-07
Przeczytana: 26 lutego 2013

Nagroda w konkursie Polskie Księgarnie

Marta Pluskota | 2015-10-20
Na półkach: Tajemnice ...
Przeczytana: 20 października 2015

Fajna i zabawna .