Tajemnica zwierząt

Okładka książki Tajemnica zwierząt
Martin WidmarkHelena Willis Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 12) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 12)
Zoomysteriet
Zakamarki
2017-01-01
2017-01-01
Barbara Gawryluk
zagadki detektywi

Okładka książki Tajemnica złota Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,9
Tajemnica złota Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch
Ocena 6,4
Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska...

Bardzo wciągająca książka. Zakończenie mnie zaskoczyło.

Bardzo wciągająca książka. Zakończenie mnie zaskoczyło.

LASSE I MAJA Z POMOCĄ MIRANDY TYM RAZEM Z WIELKIM POWODZENIEM, ROZWIĄZALI TAJEMNICĘ ZMĘCZONYCH ZWIERZĄT💜🤗🕵🏻‍♂️🕵🏻‍♀️😊👏🏻👏🏻 DUŻE LITERKI SPRAWIAJĄ, ŻE CZYTA SIĘ BŁYSKAWICZNIE!!!😊🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️🤗💜💚💞 ZDECYDOWANIE POLECAM DLA RELAKSU I NA POPRAWĘ HUMORU!!!📖💞🤗😂

podobała mi się .

10/10

10/10

bardzo fajna polecam

bardzo fajna polecam

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Lasse i Maja po dorobieniu klucza u pana Taleba spotkali Mirandę, koleżankę z klasy, która wraz ze swoją małpką Sylwestrem zmierzała do sklepu zoologicznego po witaminy dla ulubieńca. Na miejscu okazało się jednak, że sklep jest zamknięty, zwierzęta śpią a właściciel - Waldemar - nie ma pojęcia co się dzieje... Czy są chore? Dlaczego śpią w dzień? Może ktoś karmi je zatrutym jedzeniem?

Lasse i Maja rozpoczynają śledztwo mające ustalić przyczynę złego samopoczucia zwierzaków. Przeprowadzają rozmowę z Waldemarem i jego pracownicą - Fridą, obserwują osobliwą manifestację, zbierają dowody, odnajdują ślady, analizują dokumenty i robią notatki. Co wyniknie z ich działań? Czy uda im się poznać prawdę?

Przyznaję, że nie wpadłam na takie rozwiązanie...

recenzja pochodzi z mojego bloga: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/06/biuro-detektywstyczne-lassego-i-mai.html

Przezabawne i wciągające kryminały dla dzieci. Fajne do nauki czytania. Każde dziecko zachęcą do czytania. ;)

Żałuję, że takich książek nie było, kiedy byłam dzieckiem

Żałuję, że takich książek nie było, kiedy byłam dzieckiem

Dodaj cytat z książki Tajemnica zwierząt