Wyzwanie czytelnicze LC

Operacja Zachód Słońca

Tłumaczenie: Tadeusz Wojciech Lange
Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Operasjon Solnedgang
Ag2S

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku. Razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak...

Tym razem Tiril i Oliver zmierzą się z zagadką pirata drogowego, który niemal potrącił Norę Bratland. Obiecują wyjaśnić tę sprawę przed zachodem słońca. Jednak wszystko się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że okradziono bank w Elvestad, a autem uciekają złodzieje... Czy przebojowemu duetowi sprytnych dzieciaków uda się wyjaśnić tę sprawę?

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Ornelle | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Cała seria jest po prostu genialna. Idealna dla małych czytelników w wieku 6-7-8 lat, którzy rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Duże litery, fantastyczne ilustracje i wciągające przygody głównych bohaterów - takie na poważnie, ze śledztwem, czarnymi charakterami, zagadką, którą pomagają rozwiązać mądre dzieciaki z sympatycznym i przyjaznym psem Ottonem. Córki 7 i 9-latka połknęły wszystkie części jedną po drugiej. Polecam wszystkie z czystym sumieniem!

Misia-i-Tosia | 2016-04-19

Trzeci tom serii bardziej się rozkręca nasi młodzi detektywi tym razem zmierzą się zarówno z policją jak i przestępcami. Robi się niebezpiecznie a Tiril i Oliver wykazują się odwagą i jednak mimo wszystko jak dla mnie trochę szarżują.

Oliver o Tiril są świadkami, gdy ktoś prawie potrąciła starszą panią Norę Bratland i obiecują jej, że znajdą kierowcę. Jak to w ich przypadku krok po kroku znajdują ślady, wszystko sprawdzają i szukają lepiej niż policja. Gdy okazuje się, że kierowca brał udział w napadzie na bank postanawiają sprawdzić wszystko jeszcze raz na miejscu zdarzenia. Odkrywają ślady o których nie pomyślała policja ( no kto by pomyślał :D ) i trafiają na ślad złodziei. Idąc tym tropem odnajdują ich kryjówkę oczywiście sami pakując się w kłopoty. Jak to wszystko się zakończy? Czy policja zdąży na czas ?

Na końcu książki jak zawsze czekają zadania na młodych detektywów więc zabawa gwarantowana.

trele_morele | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Świetne! Moje dzieci dukają, ale czytają, sympatyczni bohaterowie i fajne pomysły na śledztwa. Polecam fanom Lassego i Mai.

olaf2009 | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016