Nieco inna historia cywilizacji. Dzieje banków, bankierów i obrotu pieniężnego

Okładka książki Nieco inna historia cywilizacji. Dzieje banków, bankierów i obrotu pieniężnego
Stefan Bratkowski Wydawnictwo: Veda popularnonaukowa
490 str. 8 godz. 10 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Wydawnictwo:
Veda
Data wydania:
2010-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-01-01
Liczba stron:
490
Czas czytania
8 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361932123
Tagi:
bankowość banki pieniądz historia
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Karta nr 109 / 2021 Stefan Bratkowski, Kazimierz Dziewanowski, Aleksander Gieysztor, Zbigniew Gluza, Maciej Iłowiecki, Ryszard Kaczmarek, Andrzej Kijowski, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Paula Sawicka, Jan Józef Szczepański, Andrzej Szczypiorski, Andrzej Wajda, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Zakrzewski
Ocena 7,3
Karta nr 109 /... Stefan Bratkowski, ...
Okładka książki Karta nr 108 / 2021 Stefan Bratkowski, Kazimiera Bujwidowa, Zbigniew Gluza, Maria Janion, Katarzyna Kozłowska, Józef Krzyk, Witold Liliental, Zofia Moraczewska, Zofia Nałkowska, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Henryk Waniek
Ocena 8,3
Karta nr 108 /... Stefan Bratkowski, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
30 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
236
62

Na półkach:

Jak robiono dawniej interesy? Kto, jak i na czym najwięcej zarabiał? Kto rządził światowymi finansami przez wieki i na jaką zmieniała się kolejno finansowa stolica świata? Co się dzieje, gdy na rynku brakuje pokrycia dla papierowych pieniędzy i dlaczego nie zawsze dzieje się tak samo? Kiedy chłop polski nosił złoty łańcuch i dlaczego nie opłacało się Polski rozbierać? - to tylko nieliczne pytania, na których odpowiedź znajdziecie w tej jakże wyczerpującej pozycji, niemal encyklopedii dziejów pieniądza.

Książka bardzo obszerna, w każdym rozdziale opowiadającą inną historię, jednak rozdziały powiązane są chronologicznie i kończą się na początkach XX wieku, dochodzą do epoki ostatnich 100 lat, kiedy to pieniądze stają się wirtualne. Ciekaw jestem, kiedy autor poruszy ten temat, który również leży w sferze jego zainteresowań.

Niemniej jednak książka potrzebna, wkład pracy ogromny, wiedza olbrzymia i nie często demaskująca błędy nawet największych autorytetów historii pieniądza. Polecam.

Jak robiono dawniej interesy? Kto, jak i na czym najwięcej zarabiał? Kto rządził światowymi finansami przez wieki i na jaką zmieniała się kolejno finansowa stolica świata? Co się dzieje, gdy na rynku brakuje pokrycia dla papierowych pieniędzy i dlaczego nie zawsze dzieje się tak samo? Kiedy chłop polski nosił złoty łańcuch i dlaczego nie opłacało się Polski rozbierać? - to...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    112
  • Przeczytane
    36
  • Posiadam
    20
  • Teraz czytam
    7
  • Ekonomia
    5
  • Historia
    4
  • Chcę w prezencie
    3
  • Ulubione
    3
  • Do kupienia
    2
  • Popularnonaukowa
    2

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne