Świat jest płaski. Krótka historia XXI wieku

Wydawnictwo: Rebis
World is flat
83-7301-773-9
Marcin

Thomas L. Friedman stara się ukazać czytelnikom nową, wspaniałą rzeczywistość XXI wieku, aby mogli zrozumieć wydarzenia dziejące się na ich oczach na globalnej scenie. Wyjaśnia też, jak doszło do spłaszczenia świata u progu nowego stulecia, co ten proces oznacza dla krajów, firm, grup społecznych i jednostek oraz jak władza i społeczeństwo mogą i muszą się do niego dostosować. Świat jest...

Świat jest płaski, książka jednego z najlepszych dziennikarzy naszych czasów, to aktualne spojrzenie na globalizację, jej sukcesy i porażki.

ptr | 2014-02-20
Przeczytana: 17 lutego 2014

Ciekawa pozycja opisująca globalizację z punktu widzenia korzyści jakie może przynieść. Trochę męczący jest amerykański punkt widzenia autora. Uważa że amerykanom należy się kawałek tortu i przewodnia rola w globalnym świecie wystarczy że się amerykanie troszkę postarają i będą się pilnie uczyć.

Radek | 2012-05-22
Przeczytana: 22 maja 2012

Interesująca, ale nie porywająca. Dobre uzupełnienie wiedzy na temat nowej ekonomii. Trochę drażni socjalistyczne nastawienie autora.

Melancholia | 2011-07-12

Bardzo ciekawa pozycja o tematyce marketingowej. Pokazuje w jakim kierunku kształtują się teraz trendy rozwojowe na rynku amerykańskim. Niestety trudno ją odnieść do realiów polskich aczkolwiek bardzo ciekawe jak dla mnie jest to że nawet dzwoniąc do firmy amerykańskiej prawdopodobieństwo że rozmawiam z kimś z Kanady czy USA jest prawie żadne. Gdyż w telemarketingu lub obsłudze telefonicznej klienta zatrudniani są głównie Hindusi. To tylko jednak z ciekawostek jakie są w niej zawarte. Dla osób interesujących się rynkiem, sprzedażą, trendami rozwoju gospodarki oraz zwykłym marketingiem godna polecenia lektura.

katie | 2012-02-21

Dla każdego, kogo temat choć odrobiną interesuje a niekoniecznie jest w temacie ekspertem. Napisana w sposób niezwykle przystępny, ani przed moment nie nudzi. Takie pojęcia jak outsourcing, offshoring, globalizacja, glokalizacja i wiele innych, nagle stają się łatwe i przyjemnie się o nich czyta.

Bartek | 2011-05-21

Książka o globalizacji (co za banalny opis). Z perspektywy ostatnich trzech lat, większość tez się zdezaktualizowała, mimo to a może właśnie dlatego, warta przeczytania

Kamila | 2016-07-25
Na półkach: 2016, Przeczytane