Szeryf z miasta bezprawia. Wyatt Earp i inne legendy Dzikiego Zachodu

Okładka książki Szeryf z miasta bezprawia. Wyatt Earp i inne legendy Dzikiego Zachodu Przemysław Słowiński
Przemysław Słowiński Wydawnictwo: Videograf II Seria: Czas i ludzie biografia, autobiografia, pamiętnik
Czas i ludzie
Videograf II
2008-09-01
2008-09-01
Wyatt Earp Dziki Zachód Stany Zjednoczone XIX wiek western

Skoro sięgnąłem po tę książkę najwyraźniej zostało mi z młodzieńczych lat nieco sentymentu do opowieści o kowbojach i przygodach na Dzikim Zachodzie. Jednak teraz szukam raczej faktów, a nie naiwniutkich historyjek w stylu „Winnetou”, czy „Bonanzy”. Przez chwilę wydawało się, że dobrze trafiłem, ale kiedy na scenie pojawił się William Barclay Masterson i okazało się, że autor książki nie wiedział, że naprawdę nazywał się on Bartholemew William Barclay „Bat” Masterson, nie wiedział, czemu ukrywał imię Bartholemew i co znaczy w tym przypadku „Bat”, mój zapał nieco ostygł. Ostatecznie książka jest fabularyzowaną opowieścią pana Słowińskiego, w której można znaleźć informacje o pogodzie w określonym miejscu (ponad sto lat temu!),o umaszczeniu psa, który grzebał w śmieciach, a nawet o tym, co kto myślał w jakiejś chwili. Jest też trochę faktów, ale mniej więcej tyle, ile znaleźć można w popularnych filmach: „Tombstone”, „Wyatt Earp”, „Sędzia z Teksasu” albo podobnych. Szkoda, miałem nadzieję, że to dzieło okaże się bardziej… dokumentalne.

Dawno mnie żadna książka tak nie zirytowała. Niby biografia, niby historia, a tu ni stąd ni zowąd autor wtrąca jakieś wyimaginowane dialogi. Mało informacji, kiepsko udokumentowane. Po prostu zepsuty Dziki Zachód. Nie tego się spodziewałem.

• Sprzedam/wymienię
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Westerny/Indianie/Pogranicze/Osadnicy

Dodaj cytat z książki Szeryf z miasta bezprawia. Wyatt Earp i inne legendy Dzikiego Zachodu