Moje trzy po trzy

Wydawnictwo: Melanż
Brunner, film polski, autobiografia
Weronika

Zwracano się do niego jak do króla. Miał też inne filmowo-sceniczne uniformy. Jak chociażby słynnego Brunnera ze Stawki większej niż życie. Warszawiak mieszkający w Łodzi, żołnierz minionej wojny, malarz, piosenkarz, kompozytor. Wciąż czekając na rolę życia - czy się jej doczekał? Z wrodzonym poczuciem humoru i dystansem przyjmował koleje aktorskiego losu i popularność. Tak jak wziął na...

Z wrodzonym poczuciem humoru i dystansem przyjmował koleje aktorskiego losu i popularność. Tak jak wziął na siebie niezwykle odpowiedzialną rolę pierwszego, polskiego, filmowego czarnego charakteru, co kłóci się z jego usposobieniem. Czy można mieć pretensje do widzów, że zapamiętali go takim właśnie?

Teraz, z dystansu dziewięćdziesięciu lat, opowiada o swoim życiu, karierze, która nie ma końca. O szczęściu podążania za własnym marzeniem i ufności w numeryczny talizman – liczbę trzy.

Jest zresztą więcej powodów, dla których warto sięgnąć po Moje trzy po trzy. Jakie? Warto to sprawdzić samemu.

źródło opisu: Wyd. Melanż, 2013

źródło okładki: http://www.genczelewska.pl/

anaso | 2019-05-22

Przyjemna i wyważona podróż przez życie jednego z bardziej wybitnych aktorów powojennej Polski. Dobrze, że się to czyta. Pan Emil o uosobieniu w niczym nie przypominającym Brunnera ;-), prowadzi przez tę historię z gracją tak rzadko dziś spotykaną. Mamy tu pełną mieszankę teatru, filmu i życia prywatnego. Nieco wspomnień o Stanisławie Mikulskim, Adamie Hanuszkiewiczu i innych ludziach z którymi bohater miał do czynienia.

grace | 2017-07-26

Bardzo ciekawa biografia Emila Karewicza-niezapomnianego Brunnera i króla Jagiełły z "Krzyżaków". Poznajemy aktora także jako zapalonego wędkarza i utalentowanego malarza. Książka lekka, napisana z humorem, życzliwością do świata i ludzi. Bardzo przyjemnie i z zaciekawieniem się czytało.

Monika | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Ciekawe, lekkie wspomnienia Emila Karewicza. Lekkie, bo autor z dystansem i przymrużeniem oka potraktował swoje dokonania zawodowe. Czytałam z przyjemnością, bo lubię wspomnienia aktorów, zwłaszcza takie, które skupiają się na życiu zawodowym. Bezpretensjonalne, bez zawiści, bez osobistych porachunków. Z klasą. Polecam zainteresowanym tematem.

Ale...czy wiecie, że Hermann Brunner (chyba z tą rolą najbardziej kojarzymy pana Karewicza) pojawił się tylko w 5 z 18 odcinków "Stawki większej niż życie"? Cóż to jednak znaczy wyrazistość postaci i osobowość aktora!

Santiago | 2014-11-02

Wspaniała biografia, napisana lekkim, przystępnym językiem. Emil Karewicz opisując swoje życie i karierę aktorską, nie szczędzi poczucia humoru oraz dystansu do siebie i życia. Aktor znany większości, przede wszystkim z roli słynnego brunnera, wspomina o wielu swoich barwnych godnych zainteresowania rolach, których w swym dorobku filmowym ma sporo. Byłem naprawdę mile zaskoczony, dla mnie to jedna z książek, którą czyta się jednym tchem.