Ekonomia i polityka. Wykład elementarny.

Okładka książki Ekonomia i polityka. Wykład elementarny. Ludwig von Mises
Okładka książki Ekonomia i polityka. Wykład elementarny.
Ludwig von Mises Wydawnictwo: Fijorr Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Economic Policy Based on six lectures delivered in Buenos Aires 1959
Fijorr Publishing
2006-01-01
2006-01-01
Jan M. Fijor
ekonomia liberalizm libertarianizm

Okładka książki Wstęp do austriackiej szkoły ekonomii. Wybór tekstów Dominick T. Armentano, Jörg Guido Hülsmann, Peter Klein, Mateusz Machaj, Carl Menger, Ludwig von Mises, Robert Murphy, Llewellyn Rockwell, Murray Newton Rothbard, praca zbiorowa
Wstęp do austr... Dominick T. Armenta...
Okładka książki Wstęp do libertarianizmu. Wybór tekstów Stephen P. Halbrook, Henry Hazlitt, Jesús Huerta de Soto, Jörg Guido Hülsmann, Stephan Kinsella, Ludwig von Mises, Robert Murphy, Llewellyn Rockwell, Wilhelm Röpke, Murray Newton Rothbard, James Sadowsky, praca zbiorowa
Wstęp do liber... Stephen P. Halbrook...

Bardzo dobra pozycja dla początkujących z ekonomii wolnorynkowej. To jedna z moich pierwszych książek z tego zagadnienia. Super się ją czytało z dzisiejszej perspektywy - prezydentem Argentyny została osoba, która jest wielkim zwolennikiem ekonomii m. in. Misesa.
To książka z odczytu, jaki wygłosił Mises w Argentynie 60 lat temu. Wszystkie tematy poruszone w książce są aktualne, gorzej, błędy rządzących są pogłębiane.

Bardzo dobra pozycja, kawał wiedzy opisany w bardzo przystępny sposób. Polecam dla każdego.

Przyjemna pozycja dla początkujących z ekonomią. Książka będąca przeniesieniem na papier wykładów Ludwiga Von Misesa udzielonych w Argentynie, jest według mnie jedną z tych książek popularnonaukowych, które może nie powalają rozmachem, ale potrafią przy tym dobrze przedstawić omawiane zagadnienia. Ekonomia, choć nie każdy to zauważa, jest nieodłącznym elementem życia wszystkich ludzi. Od analizowania zysków i strat czy stosunku jakości do ceny, które podejmujemy w codzienności, aż po konsekwencje działań rządów.
Ekonomia otacza nas, jest ludzkim działaniem. Dlatego też każdy odpowiedzialny obywatel powinien przynajmniej trochę liznąć temat nauki ekonomii, nie musi to być od razu hobby czy kierunek studiów, wystarczy przeczytać chociażby taką właśnie "Ekonomię i politykę" Misesa.
Zagadnienia zostały wyśmienicie przez autora opisane i przedstawione w przystępny sposób. Dowiemy się czym jest, jak działa i skąd się wziął: kapitalizm, socjalizm, interwencjonizm, co to inflacja i jeszcze parę innych tematów. "Wykład elementarny" nie zrobi oczywiście z nikogo eksperta, ale pozwoli poznać czytelnikowi podstawy, które Mises uznał w tamtym czasie za najistotniejsze do przedstawienia Argentyńskiej publice.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i nie ma mowy, aby ktoś nie mógł tego zrozumieć lub żeby książka kogoś przerastała.
Polecam.

Bardzo świetny zbiór wykładów von Misesa! Łatwo je zrozumieć. Polecam!

Bardzo świetny zbiór wykładów von Misesa! Łatwo je zrozumieć. Polecam!

Pozycja dobra na wstęp do upolitycznionej ekonomii dla komplektnych laików.

Pozycja dobra na wstęp do upolitycznionej ekonomii dla komplektnych laików.

Polecam

Polecam

Jak na książkę z dziedziny ekonomii - napisana bardzo zrozumiałym językiem. Dodatkowo jest stosunkowo krótka, co by nie zniechęcić ilością treści adeptów wiedzy ekonomicznej. 6 treściwych i zrozumiałych wykładów: Kapitalizm, Socjalizm, Interwencjonizm, Inflacja, Inwestycje zagraniczne i słowo o polityce. Obok Ekonomii w jednej lekcji Hazlitta - polecam na jedno z pierwszych "spotkań z ekonomią".

Wspaniała książka. Mimo swoich lat jest dalej aktualna i pokazuje w lekki i przyjemny sposób podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Polecam każdemu

Wydestylowana dawka wiedzy, która wchodzi jednym tchem. Powinna być sprzedawana w marketach, będąc reklamowana jako apap na socjalizm.

Zbiór wykładów, żadnych nowości tu nie ma, jednak przedstawione w przystępny sposób. Kolejna książka którą powinien przeczytać i zdać z niej egzamin każdy polityk.

• Ekonomia
  • Do kupienia
  • Polityka

Dodaj cytat z książki Ekonomia i polityka. Wykład elementarny.