Okładka książki Psychologia społeczna

papier
Marta
8,14 (7 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Swój podręcznik traktuje Myers jako swoisty przewodnik po sposobie i wynikach pracy psychologów społecznych. Jego zdaniem pracują oni w sposób zbliżony do detektywów, którzy stosując różne metody, zmierzają do ustalenia »jak było«, a czasem »jak jest« i »jak będzie«. Korzystając z tej analogu, pokazuje najpierw, na czym polegają owe metody psychologii społecznej pozwalające zdobyć dane, a następnie sposób, w jaki interpretacja tych danych pozwala formułować przesłanki uogólnień. Stosuje tutaj interesujący zabieg. W odniesieniu do zagadnień, które wzbudziły lub wzbudzają zainteresowanie psychologów społecznych, ukazuje rozbieżność wniosków wypływających z obserwacji i wyników przeprowadzonych do danego momentu badań eksperymentalnych. Ta rozbieżność stanowiła swoiste wyzwanie dla badaczy budzące ich »instynkt śledczy«. Starając się tę rozbieżność rozwikłać, podejmują kolejne badania. Autor przytacza zarówno badania wcześniejsze, jak i późniejsze oraz koncepcje i teorie pozwalające dotychczasową rozbieżność usunąć."
prof. Waldemar Domachowski

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2003