Okładka książki Psychologia społeczna

papier
Marta
8 (6 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Swój podręcznik traktuje Myers jako swoisty przewodnik po sposobie i wynikach pracy psychologów społecznych. Jego zdaniem pracują oni w sposób zbliżony do detektywów, którzy stosując różne metody, zmierzają do ustalenia »jak było«, a czasem »jak jest« i »jak będzie«. Korzystając z tej analogu, pokazuje najpierw, na czym polegają owe metody psychologii społecznej pozwalające zdobyć dane, a następnie sposób, w jaki interpretacja tych danych pozwala formułować przesłanki uogólnień. Stosuje tutaj interesujący zabieg. W odniesieniu do zagadnień, które wzbudziły lub wzbudzają zainteresowanie psychologów społecznych, ukazuje rozbieżność wniosków wypływających z obserwacji i wyników przeprowadzonych do danego momentu badań eksperymentalnych. Ta rozbieżność stanowiła swoiste wyzwanie dla badaczy budzące ich »instynkt śledczy«. Starając się tę rozbieżność rozwikłać, podejmują kolejne badania. Autor przytacza zarówno badania wcześniejsze, jak i późniejsze oraz koncepcje i teorie pozwalające dotychczasową rozbieżność usunąć."
prof. Waldemar Domachowski

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku