Okładka książki Psychologia społeczna

papier
Marta
8 (6 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Swój podręcznik traktuje Myers jako swoisty przewodnik po sposobie i wynikach pracy psychologów społecznych. Jego zdaniem pracują oni w sposób zbliżony do detektywów, którzy stosując różne metody, zmierzają do ustalenia »jak było«, a czasem »jak jest« i »jak będzie«. Korzystając z tej analogu, pokazuje najpierw, na czym polegają owe metody psychologii społecznej pozwalające zdobyć dane, a następnie sposób, w jaki interpretacja tych danych pozwala formułować przesłanki uogólnień. Stosuje tutaj interesujący zabieg. W odniesieniu do zagadnień, które wzbudziły lub wzbudzają zainteresowanie psychologów społecznych, ukazuje rozbieżność wniosków wypływających z obserwacji i wyników przeprowadzonych do danego momentu badań eksperymentalnych. Ta rozbieżność stanowiła swoiste wyzwanie dla badaczy budzące ich »instynkt śledczy«. Starając się tę rozbieżność rozwikłać, podejmują kolejne badania. Autor przytacza zarówno badania wcześniejsze, jak i późniejsze oraz koncepcje i teorie pozwalające dotychczasową rozbieżność usunąć."
prof. Waldemar Domachowski

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku