Oblicza globalizacji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miej własne zdanie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Smak Słowa
978-83-925897-0-9
globalizacja
czupirek

Autorka uświadamia nam, jak ważną rolę odgrywa każdy z nas, będąc aktorem na globalnej scenie, i zachęca, abyśmy podejmowali celowe działania dla dobra innych aktorów. [...] W świecie, którego mieszkańcy żyją w coraz większym tłoku, popychani ku sobie przez mechanizmy globalizacji, trudno wyobrazić sobie coś lepszego niż epidemia dobroci. Robert Cialdini, Arizona State University Oblicza...

Robert Cialdini, Arizona State University

Oblicza globalizacji to książka niezwykle pojemna. Zarówno świetnie napisany podręcznik dla studentów, jak i fascynująca lektura dla wszystkich entuzjastów i przeciwników globalizacji, nade wszystko jednak może się przydać tym, którzy nie mają jeszcze swojego zdania w tej kwestii.

Dariusz Doliński, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Procesy globalizacji są tak zaawansowane, że chcąc nie chcąc, musimy w nich uczestniczyć. Jedni z nas zachwycają się tym, inni wydają się przerażeni. Na co dzień rzadko analizujemy zjawisko globalizacji, częściej odwołujemy się do sloganów, uproszczonych obrazów czy stereotypów. Tymczasem do tego, by żyć w obliczu globalizacji, potrzebna jest wiedza. Znajdziemy ją w tej książce.

Wiesław Łukaszewski, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Globalizacja dotyczy żywych ludzi, których problemy profesor Wosińska, doświadczony psycholog, rozumie doskonale. I właśnie wrażliwość na ludzki aspekt globalizacji to wielka, choć nie jedyna zaleta książki polskiej uczonej pracującej w amerykańskim uniwersytecie (cóż, kolejny aspekt globalizacji).

Edwin Bendyk, „Polityka”

Noszołata | 2015-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2014

W prosty przystępny sposób przedstawić zawiłość problemów dzisiejszego świata - można? Można. Gdyby przeczytała ją większość ludzkiej populacji jestem pewna, że świat byłby już tysiąc razy lepszy i piękniejszy. Taka lektura daje przysłowiowego "kopa" do działania. Brawa dla pani Wośińskiej, że potrafiła to zrobić w tak bezbolesny sposób.
Niestety, widać jak diametralnie szybkie są owe procesy globalizacyjne. Wydana zaledwie siedem lat temu, a już widać jak się dezaktualizuje, zwłaszcza gdy chodzi o techniczne narzędzia wspomagające te procesy. Już niedługo chyba trzeba będzie poprawić wydanie. Ale póki co - bierzcie i czytajcie. ;)

Jeksal | 2016-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Książka rewelacyjna można bardzo dużo się dowiedzieć o negatywnych procesach globalizacji, na dodatek jest napisana w prosty, przejrzysty sposób.
Polecam każdemu, który chce wiedzieć więcej o otaczającym nas świecie ( a szczególnie antyglobalistom).

komestor | 2015-03-09
Mateusz | 2014-11-04