Wywieranie wpływu przez grupy. Psychologia relacji.

Tłumaczenie: Magdalena Kacmajor
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wywieranie wpływu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Intergroup Relations
978-83-7489-104-2
asia

Żyjemy w świecie, w którym stosunki między grupami społecznymi naznaczone są wrogością i przemocą. U źródeł konfliktów znajdziemy stereotypy, uprzedzenia i dyskryminację. Chcąc poprawić relacje międzygrupowe, powinniśmy najpierw zapytać: Dlaczego ludzie odwołują się do stereotypów? Skąd bierze się nienawiść między członkami poszczególnych grup? Dlaczego ludzie dyskryminują tych, którzy się od...

Skąd bierze się nienawiść między członkami poszczególnych grup? Dlaczego ludzie dyskryminują tych, którzy się od nich różnią? Książka prezentuje dorobek psychologii społecznej w zakresie stosunków międzygrupowych. Zbudowana jest z krótkich, lecz nasyconych treścią opisów najważniejszych danych związanych z tą problematyką.

Florianf | 2016-08-30

Chcieli się tytułem podczepić pod legendarny bestseller Cialdiniego. Niestety w kontraście z tamtą książką ta jest po prostu mierna. Niczego się z niej nie nauczyłem.

Naiki | 2015-12-31
Skipper | 2014-12-25