ウィッシュ, Uisshu
manga, fantasy, komedia, romans, shounen-ai
komiksy
Merist

Pewnego wieczoru, wracając do domu z pracy, chirurg Shuichiro Kudou, ratuje z opresji anioła. Kohaku, bo tak ma na imię, z wdzięczności postanawia spełnić jego życzenie. Shuichiro twierdzi jednak, że nie ma takiego życzenia, którego sam by nie mógł spełnić. Po naleganiach aniołka, pozwala Kohaku przenocować w swoim ogrodzie, z nadzieją, iż okaże się, że miał jedynie zły sen. Ku jego zdziwieniu rano okazuje się, że przybysz ze skrzydełkami nie zniknął. Co więcej, Kohaku utrzymuje, że dopóki nie zdoła się odwdzięczyć, dopóty nie może wrócić do Nieba. Tak więc Shuichiro zyskuje współlokatora, który co prawda nie je zbyt dużo i zajmuje naprawdę niewiele miejsca, ale jego dobre serce i naiwność, w połączeniu z niewielkimi zdolnościami w dziedzinie magii obronnej wpędzają go w same kłopoty.

źródło opisu: Tanuki.pl

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

Anezka | 2018-02-10
Na półkach: 2018, Wymienione, Przeczytane, Manga
Przeczytana: 10 lutego 2018

O je ju, jaka prześliczna, przesympatyczna manga. (Chyba pierwsze boys love jakie zostało wydane w Polsce.)? Ale jest taka prześliczna, przesympatyczna, przedelikatna.. że nie mogę się przestać nad nią zachwycać. Panie z Clamp się postarały. Szkoda tylko że inne mangi tej grupy nie zostały wydane w Polsce.

Mefisto | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Wymienione, Mangi
Przeczytana: 18 maja 2014

Ze względu na to,że jest to dopiero 2 manga jaką przeczytałam nie będę się bawić w jakieś wielce zawiłe opisy,bo nie jestem znachorem.
"Wish"spodobało mi się.Pomysł był oryginalny a kreska po prostu przesłodka.
Postacie były takie Kawaii,że aż trudno było od nich oderwać wzrok.
Polecam!

Kosz_z_Książkami | 2017-11-27

Ciepła historia o roztrzepanym i niezdarnym aniołku, który próbuje spełnić życzenie osoby, która mu pomogła. Tak pokrótce przedstawia się fabuła czterotomowej mangi Wish narysowanej przez grupę CLAMP.

Shuichiro Kudo to ciężko pracujący chirurg. Pewnego dnia wracając z pracy zauważył, że kruk atakuje pewną istotę. Okazała się ona być… aniołem. Początkowo nie wierzy własnym oczom i jest przekonany, że ma omamy ze zmęczenia. Następnego dnia jednak okazuje się, że to nie był sen. Mały aniołek w ciągu dnia rośnie (w nocy zaś maleje) i przedstawia się – ma na imię Kohaku i w podziękowaniu za ratunek chce spełnić życzenie Shuichiro. Wiele z nas chętnie by skorzystało z takiej okazji prawda? Jednak mężczyzna odmawia, twierdząc, że niczego nie potrzebuje. A życzenia to coś co powinno się spełniać samemu. Kohaku jednak uważa, że nie może odejść dopóki się nie odwdzięczy, dlatego zamieszkuje z Shuichiro do momentu aż ten będzie miał życzenie. Stara się mu pomagać w codziennych obowiązkach,...

Paulina | 2013-01-18

Podobało mi się :) Może bez szału, ale zdecydowanie po skończeniu mam ochotę na następne tomy i na szczęście, jestem w posiadaniu wszystkich czterech, mam nadzieję, że będą równie fajne :)

Cruorcia | 2015-05-26

Bardzo ładna, ciepła historia z przesłodkimi postaciami (aniołki, diabełki, kotki, wróbelki, króliczki :D). Wariacja na temat roli aniołów i diabłów. Dla niektórych może być przesłodzona.

książek: 1993
Justyna | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Mangi CLAMP-a mają swój urok i chodzi tutaj zarówno o rysunki, jak i fabułę.

Aniela_Rose | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Fabuła średnia i dość irytująca, infantylna pierwszoplanowa postać anioła.

Kaszydo | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Urocza historia. Kreska według starej szkoły CLAMPA z przed Chobits. Kupiłam jeszcze w liceum kiedy zbierałam wszystko związanego z aniołami i demonami (miałam kiedyś taki odchył). Chociaż jeśli nie lubicie nadmiaru słodyczy ta manga może przyprawić o ból zębów.

Nirvana | 2012-12-02

Czekam z utęsknieniem aż przeczytam kolejne części, ale nie mogę nigdzie ich znaleźć... No niestety.

Rosemarie | 2012-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Podobało mi się :) Szczególnie zakochałam się w Ruri i Hari, to były moje ulubione diabełki