Magiczni Wojownicy - Slayers t. 1

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magiczni Wojownicy - Slayers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
スレイヤーズ Sureiyāzu
83-89505-06-1
manga
komiksy
Oceansoul

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"! Ruda i blondyn. Kurdupel i dryblas. Wredna i... prostoduszny. Magiczka i rycerz. Kłopoty. Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze...

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"!

Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze smokiem zdarza się Linie wysadzić jedną czy dwie chatki... no dobrze, może i wioski... cóż, bezduszni ludzie rzadko kiedy potrafią okazać wdzięczność, pamiętając tylko o skutkach ubocznych zaklęcia. Ale od czego szybkie nogi i ochroniarz pokroju Gourry'ego u boku?
Z jednej strony smok, z drugiej wściekli wieśniacy, a po środku osobliwa mieszanka bohaterów, jak to mawiają, "z różnych ścieżek życia". Mieszanka na tyle niebezpieczna, że zarówno smok, wieśniacy, jak i wszyscy w promieniu paru mil powinni poważnie rozważyć strategiczny odwrót...

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: wydawca

electric_cat | 2014-01-03

Ciąg dalszy tekstu znajdziecie tutaj: http://zapiski-z-przypomnianych-krain.blogspot.com/2014/01/magiczni-wojownicy-slayers-legenda.html

Jednym ze wspomnień z mojego dzieciństwa jest blok japońskich seriali animowanych na RTL 7, a potem na TVN 7. Jednym z tytułów, który regularnie przyciągał moją uwagę, było anime "Magiczni wojownicy" emitowane na początku tego tysiąclecia.

Od czerwca 2003 roku polscy czytelnicy mogą poznać komiksową wersję przygód rudowłosej czarodziejki Liny Inverse i podróżującego najemnika Gourry'ego za sprawą wydawnictwa JPF, które wypuściło na nasz rodzimy rynek 8 tomów serii.

Poznajcie Linę Inwerse, piętnastoletnią podróżującą mistrzynię czarnoksięstwa, która od pierwszych kadrów mangi oddaje się jednej z największych życiowych pasji - dokucza zbójcom i uszczupla ich skarbczyk. Nietrudno się domyślić, że przez takie hobby często wpada w różne tarapaty. Tak jest i tym razem. Jednemu z rozbójników wymknęło się, że bohaterka jest płaska jak deska, przez co...

WisemantheWise | 2015-10-22
Przeczytana: 2009 rok

Podobnie jak w przypadku mangi Cowboy Bebop, najpierw oglądałem anime Slayers, a dopiero potem na polskim rynku pojawiła się manga, więc siłą rzeczy porównywałem je do siebie. I w tym przypadku również wygrał serial tv, komiks niestety nie przypadł mi do gustu przez sposób rysowania autorki. Najbardziej spodobał mi się tom 4. z racji odrębnej historii z poza anime.

Arthaniel | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Naiwne, infantylne czytadło. Nie polecam, choć fanom klasycznych shounenów może się podobać. / Ocena dla pierwszego tomu, dalej nie czytam.

Jaenelle | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

„Slayers” to jeden z tytułów, do których zawsze wracam z przyjemnością, szczególnie, że ta manga osadzona jest w wspaniałym klimacie fantasy (a jest to mój ulubiony gatunek).
Pełna humoru opowieść o Linie i Gourrym bawi i wciąga już od pierwszych stron, które na dodatek w polskiej wersji wydano w kolorze, co dla mnie plusuje. Wiele razy zachowanie bohaterów sprawia, że w oczach ze śmiechu stają łzy.
Podoba mi się ten fascynujący świat pełen czarodziei, rycerzy, smoków, demonów, magicznych artefaktów i tajemniczego kapłana (Xellos to jeden z moich ulubieńców). Oraz trudnych bojów i wyborów, jakich trzeba dokonać, gdy zaplącze się w wydarzenia, które zdecydują o dalszym losie świata.
Uważam, że równie wspaniałe jest anime, od którego rozpoczęłam przygodę z „Magicznymi wojownikami”. Chociaż byłam zaskoczona, gdy okazało się, że trzecia część jest tylko i wyłącznie wizją twórców anime, bo z chęcią o tym także poczytałabym sobie w mandze.

Jarek Kaszuba | 2016-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Slayers, znane u nas jako Magiczni Wojownicy, to jedna z moich ukochanych serii wszechczasów. Podczas gdy większość moich rówieśników na początku obecnego millenium, zasiadając przed TV i włączają RTL7 rozpływała się nad Dragon Ballem, ja - nie ukrywam - miałem Goku i smocze kule głęboko w poważaniu, z niecierpliwością oczekując na chwytliwy opening "Get Along", śpiewany przez Megumi Hayashibarę i Masami Okui.
Slayersi mają wszystko to, co uwielbiam - miecze, magię, smoki, demony, dynamiczne walki - okraszone dawką dobrego, czasami absurdalnego humoru. Tymże w istocie ta seria jest: komedią fantasy. Tom pierwszy mangi to zaledwie początek wybuchowych przygód; właściwa fabuła zaczyna się dopiero od tomu drugiego, tu zaś mamy 5 krótkich historyjek, stanowiących niejako wprowadzenie do świata wykreowanego pierwotnie przez japońskiego pisarza Hajime Kanzakę. Poznajemy dwie najważniejsze dramatis personae, czyli ,,piękną, genialną mistrzynię magii" czarodziejkę Linę Inverse oraz...

King IFauBe | 2016-09-15

Świetna seria. Sporo humoru, jest też miejsce na powagę. Super!

Daguchna | 2016-09-13
Kate | 2016-08-26