83-09-00836-8
hobby
WOiOwnik

Pstrąg, lipień, brzana, leszcz, ukleja, kiełb, jelec, płoć, jaź, jazgarz, miętus, węgorz, karp, okoń, kleń, sum, leszcz, krąp, lin, karaś, sandacz - charakterystyka tych i wielu innych gatunków polskich ryb występujących w polskich rzekach + wszystko o wędkarstwie rzecznym.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Sebastian | 2016-06-20

Można powiedzieć, że dla mnie jest to pozycja kultowa. Pod koniec lat 80-tych i początkiem 90-tych zaczytywałem się w niej bez opamiętania i była moim najważniejszym przewodnikiem w świecie wędkarstwa. Dla młodego chłopaka, który nie miał w rodzinie żadnego pasjonata tego hobby, książka ta stanowiła nieocenione kompendium wszelakiej ówczesnej wiedzy nt. techniki połowu i zwyczajów ryb, ale też ukazywała temat szerzej w kontekście poszanowania całej przyrody. Oczywiście dziś poradnik ten jest mocno nieaktualny, to trochę tak jakby oceniać starodawny telefon analogowy, gdy mamy już powszechnie komórki i smartfony. Z sentymentu dla wyniesionej wiedzy i przeżytych pięknych chwil ocena 8/10.

Adam Ripehush | 2017-01-24
Mieszko Charytoniuk | 2015-12-07