Manuella

Tłumaczenie: Sylwia Foryś-Majewska
Wydawnictwo: Libros
Manuella
Edyta

Manuella jest dziewczyną niezwykle wrażliwą i skłonną do refleksji. Mimo że obserwacja zachowania dorosłych nie napawa jej zbytnim optymizmem, dostrzega wokół siebie dobro i piękno. Marzy o wielkiej romantycznej miłości. Po maturze wyjeżdża z rodzicami i przyjaciółmi na malowniczą Korsykę, nie spodziewając się, że spotka tam kogoś, kto zafascynuje ją bez reszty. Początkowo nieufnie i krytycznie przygląda się tajemniczemu przybyszowi, który swą urodą, oryginalnym, nieco nonszalanckim sposobem bycia i manierami światowca z miejsca zdobywa sobie aplauz w jej otoczeniu. Gdy w końcu Manuella podda się urokowi Pete'a i nastąpi nieuniknione zbliżenie, odkryje z niemałym zaskoczeniem, że chłopak jest czuły, delikatny i skromny. Ale Pete musi wyjechać. Czy spotkają się kiedyś, by już nigdy się nie rozłączyć, czy też wzajemne zauroczenie minie bezpowrotnie?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Aisog | 2012-10-05

Próbowałam, przeczytałam ponad 60 stron, ale niestety nie dałam rady, ogólnie z tego co zdążyłam zauważyć (a może się mylę, bo nie poznałam całej książki) to cała opowieść o Manueli składa się z różnych jej wywodów na różne tematy, ogólnie związane z tym jaka to ona jest inna od swoich rówieśniczek. Nie doczekałam się rozwinięcia akcji, a wszystko było tak nudne, ze nie potrafiłam do końca tego przeczytać.
Niedokończone i nigdy nie spróbuję jej dokończyć.

kasiaw292 | 2011-06-17
Przeczytana: czerwiec 2011

Niestety książka mnei bardzo rozczarowała. Miała być opowieścią o dorastającej dziewczynie, a tak naprawdę zawarte są w niej bezsensowne wywody autorki na bliżej nieokreślone tematy. Przebrnełam tylko przez pierwsze kilka stron i się zniechęciłam

Vabelly | 2012-09-16
Przeczytana: 15 lipca 2012

Typowa opowieść o życiu nastolatki.

Izoldka | 2013-08-24
Przeczytana: 10 marca 2010