Zanim zakwitną kasztany

Wydawnictwo: Lucky

Na imię mam Magda. Jestem uczennicą II LO w Katowicach. Natura jak zwykle spłatała mi figla. zamiast być długowłosą, ciemnoskórą topmodelką, jestem tylko niewysoką szatynką o bladej cerze

Historia opowiada o 18-letniej Magdzie uczennicy drugiego liceum.
Chodzi do szkoły w Katowicach mieszka z rodzicami i dwójką braci.
Nastolatka ma chłopaka Jacka typa z pod ciemnej gwiazdy, który imprezuje ciągle, spotyka się z laskami.
Jak można kochać takiego dupka skończonego irytował mnie bardzo.
Potem poznaje ona Dominika przystojnego, opiekuńczego chłopaka zakochani mają się ku sobie.
Trzymałam kciuki za tę parę, ciekawa jestem dalszych losów Magdy i Dominika co u nich się dzieje.
Przyjemna, fajna książka.

Jagoda30 | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Tą książkę poleciła mi kiedyś znajoma. Musi mnie bardzo nie lubić skoro poleciłą mi tego gniota

Kiedy miałam 12 lat próbowałam napisać powieść. Wyszło mi wtedy wypisz wymaluj tak jak Margaret Feljan.

Powinnam była się już zatrzymać kiedy główna bohatrka spotkała się po raz pierwszy z chłopakiem w autobusie i ich dialog brzmiał..."no dobrze. Wygrałeś bitwę, ale wojna jeszcze nie skończona-krztusząc się od śmiechu odpowiedziała- Mam 18 lat i jestem w drugiej klasie ogólniaka. Za rok będę zdawała maturę w nowym systemie. Nie uwierzysz, ale z tego powodu mam same kłopoty, Matka ciągle goni mnie do nauki i martwi się stale o moją przyszłość!"*.... I w tym klimacie jest cała książka

O mamusiu co za grafomania!!!!

Ja się pytam kto to w ogóle wydał? Zęby mnie bolały od samego czytania

I jeszcze perełka ..." Pragnę wypić wszystkie twoje łzy. Abyś już nigdy nie płakała."...**

A na koniec jeszcze autorka postraszyła " Wkrótce dalsze losy Magdy i jej przyjaciół". O nie, za nic nikt mnie...

Kinga Ś | 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 2010 rok

Czytałam tę książkę, kiedy byłam w gimnazjum.. Dobra książka, o dziewczynie która zakochana jest w dupku, ale później się to wszystko zmienia. Fajnie i szybko się czyta, polecam nastolatkom.

sara | 2012-02-02

Spodziewałam się czegoś lepszego, niestety zawiodłam się... Książka bardzo przewidująca i nie zbyt pomysłowa... Nie przemówiła do mnie..

Adrianna | 2016-01-10
Gradzik93 | 2015-08-06