Byłam brzydką dziewczyną

Wydawnictwo: Futura Press
Ich war ein hässliches Mädchen
83-900420-1-0
fata

"...I oto w pewnej chwili usiadła naprzeciwko mnie mała, zagubiona dziewczynka. Była brzydka i nieefektowna, ale wierzyła we mnie. Wierzyła, że zdołam odmienić jej los... Odniosłem dziwne wrażenie, że właśnie ja potrafię uczynić z niej kobietę pożądaną i uwielbianą. Wystarczy tylko, by posłuchała moich rad i nie odtrąciła pomocy. Wystarczy, że tchnę w nią wiarę we własne siły. Jej dziecinne...

Wystarczy, że tchnę w nią wiarę we własne siły. Jej dziecinne oczy wpatrywały się we mnie tak błagalnie, a ja wiedziałem, że jeśli zechcę, będę mógł spełnić wszystkie jej marzenia..."

Osiemnastoletnia Anna, brzydka i niepozorna, zapragnęła pozbyć się kompleksu niższości i przeobrazić w interesującą, piękną dziewczynę, by zdobyć miłość mężczyzny, którego kocha.

Czy jej się powiedzie? Czy jest to możliwe, aby w życiu zrealizowała się bajka o Brzydkim Kaczątku, a Kopciuszek przeobraził się w Królewnę?

fata | 2010-01-19
Na półkach: Z dawnych lat, Przeczytane

Polecam każdej kobiecie, która choć przez chwilę wątpiła w siebie.

książek: 1989
kryptonite | 2012-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

To mój pierwszy kontakt z audiobookiem i jestem mile zaskoczona.
Co do książki, to przypominała mi ona nowszą wersję bajki o Brzydkim kaczątku plus Kopciuszek. Nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia - fabuła była przewidująca, mimo prób pewnych zamieszań.
'Byłam brzydką dziewczyną' jest miłe i idealne na poprawę humoru, ale nie nazwałabym jej książką mająca podnieść moje poczucie własnej wartości. To tylko bajka, niemożliwa do spełnienia.

Ela Bierylo | 2011-01-07
Przeczytana: 2002 rok

swietna ksiazka
przeczytana przeze mnie kilka razy
polecam goraco

Grazyna | 2011-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2011

rewelacja

Alome | 2011-06-04
Przeczytana: 2000 rok

Przeczytałam tę książką wiele lat temu, ale jej treść zapadła mi w pamięć. Ilekroć nachodzą mnie myśli, że nie jestem wystarczająco doskonała, przypominam sobie bohaterkę tej powieści, która potrafiła zmieć wszystko.
Myślę, że każda Pani, która choć raz poczuła się szarą myszą powinna ją przeczytać.

Justyna | 2012-02-13
Przeczytana: 2007 rok

Czytałam ją dość dawno, ale zamierzam ją odświeżyć. Pamiętam, że mnie poruszyła, była napisana łatwym językiem, była wciągająca.

zandam | 2016-09-19
Przeczytana: 20 września 2016