Historia współczesnej psychologii

Okładka książki Historia współczesnej psychologii Schultz Duane P., Schultz Sydney Ellen
Okładka książki Historia współczesnej psychologii
Schultz Duane P.Schultz Sydney Ellen Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
A History of Modern Psychology
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2008-01-01
2008-01-01
978-83-233-2284-9
Robert Andruszko
psychologia historia behawioryzm strukturalizm funkcjonalizm psychoanaliza

Okładka książki Psychologia a wyzwania dzisiejszej pracy Schultz Duane P., Schultz Sydney Ellen
Psychologia a ... Schultz Duane P., S...

Jedne z podręczników polecanych na studiach. Bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Pomimo formy podręcznika i tematyki, która mogłaby się wydawać nudna książka bardzo mi się podobała. Przeczytanie tej książki daje jako taki pogląd (choćby minimalny) na to jakie koncepcje psychiki ludzkiej przewijały się przez dzieje ludzkości, jak one powstawały i jakie warunki im sprzyjały. Daje też szersze zrozumienie wpływu aktualnego punktu w historii na pojawienie się nowych prądów w myśleniu. Ogólnie dla zainteresowanych psychologią myślę, że to wartościowa pozycja. Polecam.

Jeśli ktoś z Was zna wybitnego praktyka w jakiejś dziedzinie i jest w stanie udowodnić, że nie posiada on wybitnej wiedzy teoretycznej z tematów jakimi się zajmuje to proszę - napiszcie!
Jeśli chcesz być wybitnym psychologiem, nie możesz nie znać historii dziedziny, którą się zajmujesz. Odkryjesz, ze ludzkość poradziła sobie już z wieloma kwestiami, które zaprzątają Ci głowę. Czytaj historie, czytaj książki teoretyczne, dowiaduj się JAK BYŁO, abyś nie wyważył już otwartych drzwi.

A tutaj kilka słów o psychologu, który inspiruje mnie szczególnie oraz cytaty z książki:

Fantastyczna: mnóstwo ciekawostek o postaciach historycznych, które pokazują ich w ludzkim wymiarze, odartym z pompatycznego nimbu geniuszu. To jest naprawdę fascynujące i bardzo ciekawe. Trochę słabsze i nie zawsze pełne jest przedstawienie dokonań tych ludzi. No i historia kończy się nie na czasach współczesnych niestety.
Ale zdecydowanie bardzo dobra książka, napisana przez racjonalnie myślące osoby z talentem do przedstawiania złożonych treści w zrozumiały, ale nie uproszczony sposób. Ja polecam z czystym sumieniem.

Ale zdecydowanie bardzo dobra książka, napisana...

500 stron historii o ludziach, którzy tworzyli/tworzą psychologię. Jak większość amerykańskich książek - napisana jest 'lekko' i ciekawie ;)

Jeśli nie przepadasz za historią to polecam przeczytać tę pozycję. Jest szansa, iż zmienisz zdanie!

Zdecydowanie najlepsza książka ukazująca historię psychologii jaką czytałam! Ukazała mi wiele ważnych faktów (pominiętych na wykładach),napisana bardzo szczegółowo, czyta się przyjemnie. Polecam!!!

Jeden z ciekawszych podręczników z jakimi miałem styczność na studiach.

Jeden z ciekawszych podręczników z jakimi miałem styczność na studiach.

• Psychologia
  • Studia