Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
83-87957-50-X
psychologia
Vilya

Badania i teorie, do których nawiązuje Autor, tylko w niewielkim zakresie dostępne były dotąd polskiemu czytelnikowi. Chociaż twórczość jest jednym z podstawowych zjawisk, jakie zrozumieć winien psycholog, całościowych opracowań z tego zakresu wyraźnie brakuje. Dużym atutem książki jest podjęcie analiz z dwóch perspektyw: powstawania wybitnych dzieł twórczych i twórczości rozumianej jako...

Dużym atutem książki jest podjęcie analiz z dwóch perspektyw: powstawania wybitnych dzieł twórczych i twórczości rozumianej jako indywidualne transgresje. Nęcka przez samo zestawienie tradycyjnie różnych podejść badawczych przybliża nas do syntezy zagadnień, a wielce obiecującą jest zapowiedź próby ich pogodzenia

nieperfekcyjnie | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013

Edward Nęcka to autorytet i świetny ekspert w zakresie psychologii twórczości. "Psychologia twórczości" to książka, w której autor podejmuje analizę z dwóch perspektyw - powstania wybitnych dzieł twórczych, jak i twórczości rozumianej jako indywidualne transgresje. Wszelkie ramki czy wykresy zawarte w książce są dodatkowym atutem - pomagają lepiej zrozumieć poruszany temat. Nie ukrywam, że Edward Nęcka pisze w sposób bardzo specjalistyczny i naukowy, więc należy się sporo natrudzić, aby przyswoić pewne zagadnienia.

hellbike | 2014-01-31

Moja poczatkowa opinia byla nieco inna niz obecna, jednak po przeczytaniu calej ksiazki, musze ja zmienic.

Po pierwsze - ksiazka jest pisana dosc prostym jezykiem i nawet osoby nie zajmujace sie psychologia poradza z nia sobie, momentami wspomagajac sie wikipedią.

Niestety, ksiazka nie jest wolna od nadinterpretacji, naduzyc, oraz co najgorsze - bledow logicznych.

Warte przeczytania, ale bardziej jako ciekawostka do ktorej podejdziemy z dystansem.

Illithiar | 2014-11-04
Przeczytana: 27 lutego 2015