Pamiętnik sekretarza Połudzienia ilustrowany scenami z życia jego podwładnych

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
83-05-11050-8
PRL, władza, ostrzeżenie
Jula

Wątki zawarte w książce autor oparł na znanych mu faktach, które optymistycznie zniekształcił, co było jego wiarą w możliwość samoocenienia się szeroko pojętej władzy PRL-u, spojrzenia jej przedstawicieli (w tym tytułowego sekretarza) na swoje działanie przez losy podwładnych. Według słów autora - ze wstępu - książka ta powstała w 1970 roku i przeleżała w szufladzie 10 lat, bo żadne...

Według słów autora - ze wstępu - książka ta powstała w 1970 roku i przeleżała w szufladzie 10 lat, bo żadne wydawnictwo nie miało chęci / odwagi jej wydać. Pisarz chciał, żeby była ostrzeżeniem, głosem powstrzymującym entuzjazm dla stylu władzy Połudzienia i jego kadry. Dopiero w 1980 roku powieścią zainteresowała się Książka i Wiedza, wydając w 1982 w zupełnie niezmienionej od 1970 roku treści.

źródło opisu: książka (słowo wstępne od autora)

źródło okładki: zdjęcie własne

jigga | 2016-08-10