Rurykowicze, dynastia
historia
megiddovl

om 11 kolekcji – "Rurykowicze" – przybliża historię ruskiej dynastii wywodzącej się od legendarnego wodza Waregów – Ruryka, która przez ponad siedem wieków panowała na terenach wschodniej Słowiańszczyzny. Członkowie tego dynastycznego rodu prowadzili wojny ze wszystkimi sąsiadami podległego im państwa, także z Polakami i Litwinami. Kres starć wojennych nadszedł dopiero wraz z początkiem XVII...

Członkowie tego dynastycznego rodu prowadzili wojny ze wszystkimi sąsiadami podległego im państwa, także z Polakami i Litwinami. Kres starć wojennych nadszedł dopiero wraz z początkiem XVII w. W czasie panowania tych wybitnych władców Rosja zapełniła się wspaniałymi cerkwiami, które stały się charakterystycznym elementem jej duchowego i kulturowego krajobrazu. Wśród członków tej znamienitej dynastii nie brakowało wyjątkowych osobowości, takich jak Włodzimierz Wielki, który zapoczątkował chrystianizację Rusi, czy Dymitr Doński, którego rządy uznawane są za jeden z najważniejszych okresów w historii Rosji.

Bogato ilustrowany tom zawiera biografie tych wpływowych władców, a także analizy i szkice znanych historyków na temat roli Rurykowiczów w historii Europy. Wzbogacony jest też o reprodukcje unikatowych dokumentów, mapy i drzewa genealogiczne.

źródło opisu: Wydawnictwo Planeta DeAgostini SA/Agora SA, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie