Dzieci w ogrodzie

Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0269-8
Wiersze, ogród, dziecięce
Sabinka

Dzieci w ogrodzie to zbiór najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa, zapisanych w krótkich strofach, pełnych zapachów bzów, odgłosów nocy, czarów, cieni, robaczków, zabaw z lalką i psem. To także widoki ogrodu w zmieniających się porach roku z ich deszczem, wiatrem, chmurami, śniegiem i słońcem. To zapamiętane smaki agrestu, malin i jeżyn. To czułe wspomnienie minionego czasu i niekończących się zabaw.

Oprócz tęsknot autorki za tajemniczym, ale poznanym na wskroś ogrodem, w tej książce znajdujemy obrazy wyśnionego ogrodu. Ilustracje malarki Wiesławy Burnat łączą delikatną poezję autorki z wizją miejsca idealnego: "Moje obrazy to światy, które mi się przyśniły. Liczę na to, że dorośli, patrząc na nie, przypomną sobie to, co stracili: jak kiedyś sami, na czworaka, potrafili przyglądać się ślimaczkowi".

źródło opisu: wilga

źródło okładki: Wilga

Agnieszek | 2013-07-28
Na półkach: Przeczytane, Domowa półka
Przeczytana: 25 lipca 2013

Wdzięczna, cudownie dziecinna, wysmakowana graficznie książka dla dzieci i dla dziecka, które gdzieś tam jeszcze przecież w każdym z nas mieszka.

Niespieszne, rytmiczne obrazki malowane słowem zapadają w pamięć.
Śliczności!

Sabinka | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

Twórczość Doroty Gellner nie jest nam obca. Chętnie sięgamy po wiersze autorki. "Dzieci w ogrodzie" są urozmaicone świetnymi ilustracjami Wiesławy Burnat. Choć żałuję bardzo, że nie są one większe, bo książka choć dużego formatu obrazki ma małe...szkoda, bo gdyby przełożyć to na całostronicowe obrazy były by cudowne.

Wiersze cudne, rymowane, zabawne i urozmaicone. Język prosty i przystępny, co pomaga dzieciom opanować wymowę, szczególnie tym, które mają jeszcze problemy z niektórymi wyrazami.

Bardzo podobało się nam to, jak autorka zagląda w różne zakamarki ogrodu, wprowadza dzieci w świat owoców, warzyw, kwiatów czy też ziół. Jednak również możemy dostrzec lokatorów naszych ogrodów, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, oglądając kolorowe ilustracje i słuchając ogrodowych wierszy.

Poznają także ogród w różnych porach roku oraz podczas deszczu, słonka czy też innej pogody. Mogą się wsłuchać w różne odgłosy jakie pojawiają się w ogrodach o różnych porach dnia. W tak wspaniałym...

Kaha | 2014-10-03

Jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jaką widziałam. Tu tekst jest na równi ważny z ilustracją.

Wierszyki napisane przez Panią Dorotę są krótkie, ale bardzo treściwe. Używa ona prostych słów, ale potrafi nimi stworzyć piękny obraz. Tworzy rzeczywistość magiczną, fantastyczną, z pięknych marzeń i snów. W tych wierszach zakątek ogrodu staje się całą krainą. Można tam znaleźć zjawiska przyrody z każdej pory roku. Czyta się je, jak piękne baśnie.

Ilustracje są pięknym uzupełnieniem treści. Przepięknie oddają charakter każdego wiersza. Mają cudowne detale. Tę książkę można też po prostu oglądać.

Zdecydowanie ją polecam, szczególnie w erze powszechnych, uproszczonych, komputerowych ilustracji.

Książka w mojej opinii od lat 4, ale moja córka poznała ją już mając 3 lata i bardzo jej się spodobała.

Agnieszka75 | 2014-10-29

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

Anna | 2015-11-20

kolorowa książka i ciekawe wiersze poleca oliwia

Ania | 2014-02-27
Agnieszka | 2013-06-04