Co dziś zjadło abecadło

Wydawnictwo: Impuls
7 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
978-83-7587-486-0
wierszyki, abecadło, dla dzieci

W książce Autorzy przygotowali 24 wierszyki z ilustracjami. Znajdziemy w niej litery alfabetu określone za pomocą wybranych zwierząt a wraz z nimi krótkie wierszyki. Polecamy: Antylopa Antylopy – biegu asy, jeść by mogły ananasy, a aloes, pewna jestem, przegryzałyby agrestem. Może antylopi kuzyn miałby chętkę na arbuzy, lub, za ciotek idąc radą, chciał sałatki z...

Polecamy:

Antylopa

Antylopy – biegu asy,

jeść by mogły ananasy,

a aloes, pewna jestem,

przegryzałyby agrestem.

Może antylopi kuzyn

miałby chętkę na arbuzy,

lub, za ciotek idąc radą,

chciał sałatki z awokado?

Chętnie jadłby to, co ma

dużo witaminy A.

Gdybyś chciał coś jeść ze stadem,

dać ci muszę jedną radę,

ktora przypomniała mi się.

Antylopom w jadłospisie

nie w smak jest jedzenie takie!

Nie ananas im przysmakiem.

Antylopy, co ciekawe,

jedzą sobie głownie trawę.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Impuls, 2011

źródło okładki: http://impulsoficyna.com.pl

książek: 2093
jeke | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Izabela Mikrut i Marcin Pałasz stworzyli książeczkę dla dzieci pt. ,,Co dziś zjadło abecadło,, która zawiera 24 wesołe wierszyki o zwierzątkach, których nazwy zaczynają się na kolejne litery alfabetu.
Jeden wierszyk poświęcony jest w całości jednemu zwierzęciu i jego menu, a do tego zawiera dużo wyrazów na daną literkę alfabetu, aby ułatwić dziecku jej zapamiętanie.

Pierwszy wierszyk zaczyna się oczywiście od:

A

,,Antylopy-biegu asy,
jeść by mogły ananasy,
a aloes, pewna jestem,
przegryzałyby agrestem.,,

Potem jest Bocian, który przyleciał na obiad do babci. Cyranka, która próbuje przenieść cebulę. Delfin, Emu, Fleming, Gąsienica, która mieszka w dwóch donicach .....itd.
Aż do ostatniego wierszyka, który kończy książeczkę:

Ż

Żyrafa
,,Skandal stał się nie na żarty!
Wierzyć nie chcę! Taka wpadka!
Bo żyrafę raz na party
zaprosiła ma sąsiadka.,,

Książeczka ma format A4, miękkie okładki. Czcionka jest duża, więc ułatwia czytanie dzieciom, które dopiero uczą się tej trudnej...

Basia_Pelc | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

Wesołe wierszyki z alfabetem i zwierzątkami. Teksty są pierwsza klasa, ale zarówno ja, jak i córka czułyśmy niedosyt wzrokowy - ilustracje ładne, ale czarno-białe wydawały się takie smutne, blade i bez polotu.

Agnieszka Troć | 2012-02-10

Odkąd książeczka " CO DZIŚ ZJADŁO ABECADŁO? " zagościła w naszym domu, stała się ulubioną lekturą synka.
W książeczce znajdziecie literki, którym towarzyszą wiersze o zwierzętach i o tym co te zwierzaki jedz. Autorzy oprócz ciekawych i zabawnych wierszyków umieścili w książce śliczne, oryginalne ilustracje. Dziecku poznającemu literki łatwo skojarzyć nazwę zwierzątka z literą. Synek, jak każde dziecko, uwielbia być samodzielny i książeczkę pokochał też za to, że ma duże litery i sam radzi sobie z czytaniem wierszyków. Na dobranoc to on czyta mi a nie ja jemu :D Ostatnio nie ma wieczoru byśmy nie sięgnęli po tę książeczkę.
Doskonale nadaje się dla dzieci, które uczą się czytać by szlifowały tę trudną umiejętność jak i dla maluchów.
Serdecznie polecam.

Na półkach: Przeczytane, Impuls

Na początek napisze, ze oprawa książki jest miękka, ale nie specjalnie przeszkadza to w "użytkowaniu" :)
Mój synek ma ponad 3 latka i od dawna nie niszczy już książek więc ta miękka okładka nie jest dla nas niczym strasznym :P

W książce znajdziemy 24 wierszyki. Ułożone są one alfabetycznie, do każdej literki przypisane jest jakieś zwierzątko :)
Wiersze te są o jedzeniu, o tym co zwierzęta jedzą czy też nie jedzą :) Na co mają chęci, co im smakuje, czego nie lubią... Wszystko napisane w zabawny i ciekawy sposób :)

NOSOROŻEC
Nosorożec to zwierz dziki,
mam pytanie takie zatem:
czy on lubi naleśniki
nadziewane lub z nugatem?

Róg mu piękny nos ozdabia,
ta broń także jest prawdziwa.
Czy zwierz ten też lubi nabiał?
Czy nabiału nie spożywa?

Gdy się po sawannie błąka,
spacerując dwie godziny,
czy mu w smak napoleonka?
Nie. Je liście i rośliny.

Wierszyki bardzo nam się podobają :) Są fajne, ciekawe, zabawne :) Super się je czyta... I mi i synkowi bardzo przypadły do gustu :)
Na tyle,...

Gabrysia | 2015-05-08