Dzikoludek

Wydawnictwo: Literatura
978-83-7672-041-8
Nikodem

Zaczyna się dzień Dzikoludka. Są piżamowe skoki, jest tarzanie się w śniegu, zabawa w prosiaczki-świniaczki. Jest wspaniale. Ale gdy się trochę rozleje wody, ubrudzi stół przy obiedzie czy biurko przy malowaniu, to czy nadal jest się grzecznym dzikoludkiem?

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/dzikoludek.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie

"Dzikoludek" jest to wspaniała książeczka opisujące jeden dzień z życia - nie kogo innego jak właśnie - Dzikoludka :)

Jest to książeczka o kilkuletnim chłopcu.
O tym jak rano staje się Dzikoludkiem łóżkowym , który szaleje i budzi wszystkich domowników. Na dworze zamienia się w Dzikoludka zabawowo-śniegowego i wraz z Przyjacielem wyprawiają różne śniegowe harce.

Przy obiedzie stają się "prosiaczkami - świniaczkami" , później zamieniają się w Dzikoludki zabawowe malujące atak kosmitów :)
Wieczorem Dzikoludek staje się Dzikoludkiem kąpielowym, a na koniec Dzikoludkiem śpiącym... Ma za sobą dzień pełen przygód :)

Moim zdaniem ta książka jest rewelacyjna :)
Krótka, opisująca tylko jeden dzień, ale za to napisała językiem, który każde dziecko zrozumie i na pewno bardzo polubi :)
Czytając ją mamy wrażenie, ze czytamy o nas, o naszym dniu, bo pewnie wiele dzieciaczków w podobny do książkowego bohatera sposób spędza dzień ;)
Ilustracje jak widać są baaardzo kolorowe,są duże - na całe...

OlgaIda | 2016-01-06

Bardzo ładna, prosta książeczka z pięknymi ilustracjami.

Gabrysia | 2016-02-27
Na półkach: 2016, Przeczytane