Dzieci w ogrodzie

2011-03-01
32 min.
978-83-259-0269-8
Wiersze ogród dziecięce

Okładka książki Wierszyki na Boże Narodzenie Natalia Berlik, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa
Wierszyki na B... Natalia Berlik, Dor...
Okładka książki Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Marianna Oklejak
Nieśmiała myszka Dorota Gellner, Mar...

Okładka książki Misiostwo świata Grzegorz Janusz, Agnieszka Żelewska
Misiostwo świata Grzegorz Janusz, Ag...
Okładka książki Biuro Zagubionych Zabawek Katarzyna Bajerowicz, Iwona Czarkowska
Biuro Zagubion... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Co dziś zjadło abecadło Izabela Mikrut, Marcin Pałasz
Co dziś zjadło... Izabela Mikrut, Mar...
Okładka książki Krasnoludki Pucybutki Elżbieta Krygowska-Butlewska, Joanna Papuzińska
Krasnoludki Pu... Elżbieta Krygowska-...

Jedna z piękniejszych książek dla dzieci, jaką widziałam. Tu tekst jest na równi ważny z ilustracją.

Wierszyki napisane przez Panią Dorotę są krótkie, ale bardzo treściwe. Używa ona prostych słów, ale potrafi nimi stworzyć piękny obraz. Tworzy rzeczywistość magiczną, fantastyczną, z pięknych marzeń i snów. W tych wierszach zakątek ogrodu staje się całą krainą. Można tam znaleźć zjawiska przyrody z każdej pory roku. Czyta się je, jak piękne baśnie.

Ilustracje są pięknym uzupełnieniem treści. Przepięknie oddają charakter każdego wiersza. Mają cudowne detale. Tę książkę można też po prostu oglądać.

Zdecydowanie ją polecam, szczególnie w erze powszechnych, uproszczonych, komputerowych ilustracji.

Książka w mojej opinii od lat 4, ale moja córka poznała ją już mając 3 lata i bardzo jej się spodobała.

Twórczość Doroty Gellner nie jest nam obca. Chętnie sięgamy po wiersze autorki. "Dzieci w ogrodzie" są urozmaicone świetnymi ilustracjami Wiesławy Burnat. Choć żałuję bardzo, że nie są one większe, bo książka choć dużego formatu obrazki ma małe...szkoda, bo gdyby przełożyć to na całostronicowe obrazy były by cudowne.

Wiersze cudne, rymowane, zabawne i urozmaicone. Język prosty i przystępny, co pomaga dzieciom opanować wymowę, szczególnie tym, które mają jeszcze problemy z niektórymi wyrazami.

Bardzo podobało się nam to, jak autorka zagląda w różne zakamarki ogrodu, wprowadza dzieci w świat owoców, warzyw, kwiatów czy też ziół. Jednak również możemy dostrzec lokatorów naszych ogrodów, dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, oglądając kolorowe ilustracje i słuchając ogrodowych wierszy.

Poznają także ogród w różnych porach roku oraz podczas deszczu, słonka czy też innej pogody. Mogą się wsłuchać w różne odgłosy jakie pojawiają się w ogrodach o różnych porach dnia. W tak wspaniałym ogrodzie dziecięca wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach.

"Dzieci w ogrodzie" jak najbardziej polecam, szczególnie teraz gdy wita nas wiosna, ale za oknem jeszcze zimno. Idealny czas by zapoznać się z książeczką. Dzieci z przyjemnością dowiedzą się co i kto czeka na nich we własnych ogrodach, gdy tylko będą już mogły się do niego wybrać.

Polecam przedszkolaczkom i ich rodzicom, oraz starszym czytającym dzieciom. Duże litery ułatwią naukę czytania :)

Wiersze cudne, rymowane, zabawne i urozmaicone. Język...

1931

Wdzięczna, cudownie dziecinna, wysmakowana graficznie książka dla dzieci i dla dziecka, które gdzieś tam jeszcze przecież w każdym z nas mieszka.

Niespieszne, rytmiczne obrazki malowane słowem zapadają w pamięć.
Śliczności!

Niespieszne, rytmiczne obrazki malowane słowem zapadają w pamięć.
Śliczności!

ja, moje dzieci, dziadkowie, teściowie, przyjaciele i znajomi- wszyscy, wszyscy znamy jej bajki i wiersze na pamięć i uwielbiamy je, a zwłaszcza dzieci. Są świetne. chciałabym mieć dar takiego pisania :)Polecam wszystkim i dużym i małym!

kolorowa książka i ciekawe wiersze poleca oliwia

• 2011
  • Dziecięce
  • Dzieci/Młodzież
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Dzieci w ogrodzie