Rybka MiniMini

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rybka MiniMini". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak emotikon
Darmowe dodatki Edytuj książkę
kasandra_85

Początek nowej serii dla przedszkolaków. Bohaterką książek jest uwielbiana przez dzieci telewizyjna Rybka MiniMini - energiczna, wesoła i pomysłowa. W każdym tomie Rybka wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody i uczy się czegoś nowego, wprowadzając młodych czytelników w pełen niespodzianek podwodny świat. Ratuje Rybę Młot, zaprzyjaźnia się z rekinem, którego wszyscy się boją,...

W każdym tomie Rybka wraz ze swymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody i uczy się czegoś nowego, wprowadzając młodych czytelników w pełen niespodzianek podwodny świat. Ratuje Rybę Młot, zaprzyjaźnia się z rekinem, którego wszyscy się boją, oraz obmyśla najlepszy prezent urodzinowy.

"Rybka MiniMini i akcja ratunkowa"
Rybka MiniMini chciałaby być silna, dlatego co rano się gimnastykuje. Jednak gdy w wyniku wypadku w starym wraku zostaje uwięziona Ryba Młot, okazuje się, że nie trzeba być dużym i silnym, by nieść pomoc. Mała i zwinna Rybka jako jedyna potrafi uratować wielką Rybę.

"Rybka MiniMini i prezent urodzinowy"
Zbliżają się urodziny Ośmiornicy Oktawii i Rybka MiniMini zastanawia się, co dać jej w prezencie. Chciałaby, żeby było to coś wyjątkowego, bo Oktawia jest bardzo mądra i trudno zrobić na niej wrażenie. Ale Rybka nie ma żadnego pomysłu, do ostatniej chwili nie może się zdecydować i ostatecznie pojawia się na urodzinach z zupełnym drobiazgiem. Najważniejsze, żeby prezenty były dawane od serca.

"Rybka MiniMini i nowy przyjaciel"
W zatoce pojawia się rekin. Wszyscy okropnie się go boją, bo szczerzy ostre zęby. Rybka postanawia poznać go bliżej. Okazuje się, że Rekin Gryzak po prostu często się śmieje, bo bardzo lubi żartować. Rybka udowadnia, że pozory mylą.

”Bajki Rybki MiniMini przekazują najmłodszym cenną prawdę o tym, że życie w społeczności niesie za sobą trudności i komplikacje, ale może być źródłem radości i siły. Mali czytelnicy dowiadują się, że warto podejmować ryzyko i zmierzyć się ze swoim lękiem. Rybka pokazuje im, że należy szukać rozwiązań, działać.
Poprzez wspólne czytanie bajek uczymy dziecko nie tylko myślenia, doskonalimy jego pamięć i koncentrację, ale - co równie ważne - możemy uczyć budowania relacji z innymi. Opowiadania Rybki MiniMini pomogą małym czytelnikom lepiej zrozumieć siebie, swoje emocje, by pewniej poczuć się w grupie i móc działać w zespole.” / (z recenzji psycholog Agnieszki Carrasco-Żylicz)

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2601,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2601,tytu...»