Berek literek czyli psoty od A do z

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski
alfabet, nauka, litery

Alfabetyczne akrobacje to dziedzina, w której Agnieszka Frączek nie ma sobie równych. Żongluje słowami i znaczeniami lekko i finezyjnie, a przede wszystkim zabawnie. Stwarza dla czytelnika świat pełen niespodzianek: gdzie byki byczą się w borówkach, Hiena Henia od niechcenia w Chełmie hełmy z pchłą wymienia, jaszczurka ze szczurką siedzą pod chmurką, a pan parasol bardzo płynnie z deszczu pryska wprost pod rynnę. Rozbrykane litery pod dyktando autorki tworzą szlak wprost do świata wyobraźni. Książeczka "Berek literek czyli psoty od A do Z" to nie tylko pełne humoru teksty Agnieszki Frączek, ale także piękne ilustracje Iwony Całej. Książka objęta patronatem Merlin.pl

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

bo_tak | 2011-05-10
Przeczytana: 10 maja 2011

Książka w istocie pięknie wydana i zilustrowana, ale ja ją cenię w pierwszej linii za teksty. Faktycznie, dużo w nich absurdu, ale czyż dzieci nie uwielbiają absurdu? Może pewne niuanse znaczeniowe, niektóre żarty czy subtelne treści, skrzętnie ukryte między wersami, okażą się zbyt trudne dla malucha, ale już starszy przedszkolak świetnie sobie z nimi poradzi. A gdy przedszkolak podrośnie i po pewnym czasie ponownie zajrzy na karty tej ksiażki, z pewnością odkryje w niej coś, czego wcześniej nie dostrzegł i doceni tę pozycję na nowo.

Basia_Pelc | 2013-03-30

Niesamowicie zręcznie, frywolnie napisana książeczka, ze smakiem, pełna wariactw językowych, zabawna do bólu. Myślę, że bez problemu zaintryguje każdego, nie tylko maluszki.

mywedwojem | 2013-06-11
Przeczytana: wrzesień 2009

Kocham pisarzy dla dzieci, którzy swoich małych czytelników traktują jak dorosłych. Dzięki nim zamiast infantylnej papki w nasze ręce trafia inteligentna rozywka dla małych i... dużych. Bo przecież dzieciom czasem czytają rodzice.

Monika | 2012-03-09

Jestem przekonana, że za 20 lat moje dzieci będą wspominać tę książkę tak, jak ja wspominam "Brzechwę dzieciom". "Berek" jest wspaniały! A że wciąż i wciąż do niego wracamy, ma wielkie szanse stać się ich KSIĄŻKĄ DZIECIŃSTWA.

KONEFKA | 2012-01-30

wiersze dla dzieci wprost cudowne :)
dla rodziców gimnastyka buzi i języka

actagaudi | 2011-04-14

Książeczka przede wszystkim jest pięknie wydana, ilustrowana przez Iwonę Całą, wprowadza nowy rys estetyczny do ilustratorstwa dla małego czytelnika. Wierszyki mają przede wszystkim wartość fonologiczno-logopedyczną, pozwala małemu dziecku na osłuchanie się z dźwiękami polskiej mowy, a starszym dzieciom umożliwia ćwiczenia językowe, często "łamiące" język nawet rodzicom. Teksty wierszyków są czasem absurdalne, zbyt trudne dla dziecka, które nie jest w stanie uchwycić sens całej wypowiedzi, skupiającej się głównie na brzmieniu.

ziza | 2013-05-20
Przeczytana: 15 maja 2013

Doskonała książka (jak większość pani Agnieszki) wierszyki lekkie zabwne, bawią i uczą. polecam ogromnie

Justyna K | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Wiele zabawnych wierszyków i rymowanek z każdą literą w alfabecie. Polecam.

Przeczytana: 05 lutego 2015

Typowy łamaniec językowy :) Genialne.

Magdalena | 2016-09-17
Na półkach: Julii, Przeczytane