Nieważcy 2

Cykl: Brzydcy (tom 4.2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Extras 2
Destination

Aya Fuse wraz z ekipą szalonych Szczwanych Lasek odkrywa coś, co, jak się wydaje, może zagrozić całemu światu. Kiedy publicznie ujawnia swoje podejrzenia, staje się jedną z najbardziej znanych osób wmieście. Ale jej wysoka pozycja w ogólnym rankingu nie staje się tylko powodem do dumy. Zaczynają się nią interesować także ci, którzy w jej przekonaniu dążą do zniszczenia miast na całej Ziemi. Aya,jej brat i dwaj przyjaciele muszą więc uciekać. Na pomoc przybywa im ekipa wyjątkowych z Tally Youngblood na czele. Czy jednak Aya dobrze zrozumiała zamiary tajemniczych istot? Co będzie, jeśli odkryta przez nią wybuchowa historia miast sukcesem, okaże się spektakularną porażką?

No cóż to już ostatnia część tego cyklu. Nawet mnie wciągnęła, nie powiem, że mnie nie zainteresowała. Cała koncepcja społeczeństwa celebryckiego, bardzo mnie ciekawiła. Chyba do tego dążyliśmy przez te kilka lat od wydania tej książki. Niestety (albo i stety) mam to w nosie, kto jest teraz na pierwszych stronach gazet. Nie rozróżniam obecnych celebrytów. Jednego sławniejszego od drugiego. Nie wspieram tej wariacji "znany z tego że jest znany". Dla mnie gwiazdą jest np. taka Tina Turner, albo Bitlesi (tak wiem, że to się pisze inaczej, ale używam spolszczenia, jak Stonsi. A czy ktoś pamięta jeszcze jak Pan Mann zastanawiał się jak spolszczyć zespół The Who?). No dobra. W sumie książka dobra. Młodzieży niewymagającej, zaczynającej kontakt z książką może się podobać.

Oczarowana Książkami | 2013-07-14
Przeczytana: 04 lipca 2013

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

„Nieważcy 2” to kolejna część cyku „Brzydcy”. Aby całkowicie zagłębić się w przygody bohaterów, najlepiej jest sięgnąć po poprzednie tomy, co umożliwi zrozumienie wielu znajdujących się w niej nawiązań. Akcja rozpoczyna się po zakończeniu „Nieważkich 1” – Aya wraz ze Szczwanymi Laskami odbywa kolejny, tym razem jej ostatni, pełny nowych odkryć wypad…

.. i w końcu spełnia się jej największe marzenie – po wystrzeleniu historii o niszczycielach miast staje się jedną z najpopularniejszych twarzy w mieście. Jednak jej szczęście nie trwa długo, ponieważ w trakcie imprezy dostaje wiadomość od Tally Youngblood, z której wynika, że musi uciekać. A kto nie słucha takiej legendy jak Tally? Wraz z bratem oraz Remem i Frizzem uciekają, a za nimi podążają dziwnie zmodyfikowane istoty. Od tej pory Ayę i jej przyjaciół czeka wiele przygód, o których nawet im się nie śniło - w tym spotkanie ze słynną Tally i Nacinaczami. Łączy ich wspólny...

Carleen | 2017-02-17

Obydwie książki w dużym stopniu odstają według mnie od trylogii. Nie chodzi mi bynajmniej o fabułę, ale o samą akcję i kwestię wciągnięcia czytelnika. Pomimo tego, że było to tak króciutkie, ciągnęło mi się niemiłosiernie. Nowi bohaterowie byli jacyś tacy bez wyrazu... Charakter mieli przeciętny, niczym szczególnym się nie wyróżniali, nie miałam wśród nich jakiegoś ulubieńca. Znacznie bardziej wolałabym dodatek poświęcony samej Tally Youngblood, ale no cóż, zmienić tego nie można. Lecz, bądź co bądź, o ile średnio podobała mi się cała treść, to zakończenie było jak najbardziej satysfakcjonujące. Jedno się nie zmieniło, jakiekolwiek domysły bym snuła, i tak autor wyskoczy z czymś kompletnie niespodziewanym. Podsumowując, nie uważam, że lektura dodatku była stratą czasu i chyba każdy fan trylogii powinien po nią sięgnąć, ale nie należy spodziewać się po niej nie wiadomo jakich cudów.

casia | 2017-01-31
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Myślę,że jeśli wciągnęła Was pierwsza część to sięgniecie po drugą, aby przekonać się o co tak do końca chodzi. Wydźwięk eko, ale nie agresywny. Trochę wszystko za gładko idzie, kończy się nieco bajkowo, ale nie przeszkadzało mi to.
Szybka do przeczytania, dla znających klimaty trylogii "Brzydcy", "Śliczni", "Wyjątkowi" miły powrót do znanego świata.

Agnesja | 2011-12-29

Tak samo jak część pierwsza - nie wart ani grosza. Nudna, pisana jakby na przymus. Nie polecam.

Sylwia Szenk | 2014-11-27

Nieważcy 2 hmm jako, że sama seria Nieważcy jest dodatkiem do Trylogii o Brzydkich, Ślicznych i Wyjątkowych nie zawiodła mnie swoją treścią. Duża czcionka ułatwia szybkie czytanie, dobra narracja, spójny język to tylko nieliczne z zalet. Co zaś się tyczy całej treści po prostu genialna. Wymyśle zwroty akcji, potrzymanie w napięciu i niewiedzy czytelnika wszystko łączy się w ładną całość i ciekawą historię. Pojawienie się głównej bohaterki z poprzednich części jest dodatkowym plusem całego dodatku. Historia która strzeliła Ayi by zyskać ''wyższy ranking twarzy'' i nie być niewidzialną, nieważką daje jej wszystko czego chciała rozpoznawalność i wysoką rangę jednak niesie za sobą różne konsekwencję. Główna bohaterka jest z jednej strony postacią pozytywną z drugiej zaś negatywną. Pozytywną gdyż jednak przysłużyła sie do odkrycia prawdy jednak negatywną bo chciała podstępnie wykorzystać przyjaciółki aby tylko nagrać swoją historię pomimo iż one same nie chciały być znane. Jednak...

Karolinaa3 | 2012-07-30

Uwielbiam książki fantastyczne, w których można znaleźć ciut codzienności. Ta właśnie do takich należy. Ciekawa fabuła, a przede wszystkim ciekawe pomysły autora, bo to już tom 2. Nie przeczytałam pierwszej części, bo nie było w bibliotece. Myślałam, że trochę dziwnie będzie się ją czytać. Okazała się jednak godna uwagi. Co prawda niektóre rzeczy były wyrwane z kontekstu, gdyż nie wiedziałam co działo się wcześniej, jednak mam nadzieję to nadrobić i odszukać poprzednie części. Dobrze się ją czyta, dosyć duża czcionka. Znakomita książka na chwilę czasu wolnego i oderwanie się od rzeczywistości.

Martyna | 2012-01-29
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Z ta częścią męczyłam się niemiłosiernie. Nie wiem, co to sprawiło: upał, czy wrażenie, że to już było? Ocena jest jaka jest tylko dlatego, że oceniam obie części razem.

Morana | 2011-07-23

Jak już coś zacznę, to muszę skończyć. Druga częśc jest trochę lepsza, ale tylko te "trochę". Nie wiem dlaczego, ale cieszę sie, że to już koniec.

ulion | 2017-03-20