Wojna czasu

Tłumaczenie: Kalina Wojciechowska
Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Guerra del tiempo

W sześciu opowiadaniach zebranych pod wspólnym tytułem "Wojna czasu" Carpentier podejmuje tematykę historyczną. Każde z tych opowiadań dzieje się w innych czasach - w okresie wojny trojańskiej, wypraw krzyżowych, w Hawanie lat dwudziestych... Bogata wyobraźnia autora znakomicie odtwarza klimat epok i ich realia. Carpentier we właściwy sobie sposób ukazuje konflikty jednostki stającej w obliczu wymagań historii. Piękny styl, gdzie rzeczywistość miesza się z fikcją literacką, potwierdza rangę Carpentiera jako jednego z największych pisarzy współczesnych tworzących w języku hiszpańskim.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: własny