Złota księga bajek

Tłumaczenie: M.Godyń, Z. Wójcik, K. Zawadzka
Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0276-6
Bajki, Grimm, Andersen, Ezop, Wilga, Księga, Baśnie,

Przepięknie wydana księga baśni z całego świata. W środku bajki braci Grimm, Ezopa, Andersena, Collodiego, Perraulta, a także opowieści z Anglii, Rosji i Dalekiego Wschodu. To różnorodny i ciekawy zbiór, do którego dziecko sięgać będzie przez lata. Skarb każdej dziecięcej biblioteczki i wspaniały pomysł na prezent.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: wydawca

Tradycyjnie w niedzielę dodaję kolejną recenzję książki dla młodszych czytelników. Tym razem będzie to „Złota księga bajek”. Jest to pozycja będąca światowym kanonem baśniowych opowieści, które z pewnością zaciekawią czytelników w każdym wieku. Zapraszam serdecznie do świata magii, szklanych pantofelków czy czarodziejskich lamp Aladyna. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!!

Jestem bardzo przyjemnie zaskoczona tą księgą. Prawie siedemdziesiąt bajek z różnych zakątków świata, najbardziej znani pisarze oraz wyjątkowo interesujące wydanie nie pozwalają odłożyć książki choćby na momencik. Wraz z dzieckiem przeniesiemy się do bajkowego świata, w którym poznamy najbardziej znane postacie z baśni H.Ch. Andersena, Ezopa czy braci Grimm. Ale to nie wszystko. Dziecko będzie mogło również zapoznać się z opowieściami Wschodu czy też Rosji, przez co poznają inną kulturę i odmienny sposób przedstawiania bajkowych postaci. Niezwykła podróż w głąb magicznego świata, do którego dziecko będzie...

Basia_Pelc | 2014-02-12
Przeczytana: luty 2014

Oszałamiające ilustracje, piękne, klasyczne bajki, zapierające dech w piersiach wydanie.

sunjong | 2015-03-13

Najpiękniejsze bajki w pięknej oprawie. Wielkie tomisko z przepięknymi obrazkami.
Cóż byłoby z moim dzieciństwem, gdyby nie ta księga...?
Zawsze z przyjemnością do tego wracam.

Marta Bilewicz | 2012-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Wspaniale wydany zbiór baśni i bajek dla dzieci. Grube twarde okładki, a wewnątrz bajki według braci Grimm, według Andersena, Ezopa, baśnie ze wschodu, baśnie rosyjskie. Lektura na wiele, wiele wieczorów, do której będziemy z córką wracały pewnie dziesiątki razy przez kilka lat. Czegoś takiego właśnie szukałam na rynku, wertując księgarnie i znosząc z biblioteki książki w tym właśnie stylu. Piękny język, cudne ilustracje, ponad 380 stron wypełnionych po brzegi.

W książce znajdziemy między innymi "Calineczkę", "Królewnę Śnieżkę", "Lampę Aladyna", "Trzy świnki", "Pinokia", "Rubinowego księcia", "Piękną i bestię", "Złotego ptaka", "Krzesiwo", "Czerwonego Kapturka", "Córkę puszczy" i wiele, wiele innych "opowieści ze wszystkich stron świata" - jak głosi podtytuł książki.

Polecam wszystkim dzieciom powyżej trzech lat oraz ich rodzicom - jestem pewna, że i oni będą zachwyceni tą pozycją.

Karolina | 2016-08-12

mnóstwo opowieści jest w czym wybierać jak czytamy dziecku i przynajmniej dorosły się nie zanudzi, klasyka bajek dość ładne ilustracje

xLadyInBlack | 2016-08-24

Dzięki tej książce moje dzieciństwo było po prostu piękne. Nawet teraz, w dorosłym życiu bardzo często do niej wracam. Przepiękne baśnie, które zapadają na długo w pamięć.

kamilharry | 2015-02-21

Wspaniały zbiór bajek, równie dobrze ilustrowany.

Agniecha | 2012-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2012

Prosto z Francji, czy Anglii, z Rosji oraz z Persji, baśnie nie tylko znane są na całym globie ziemskim, ale pochwalić się mogą również różnorodnym pochodzeniem. Geneza niektórych z nich sięga nawet VI wieku przed naszą erą. Niektóre bardziej znane, inne mniej, wciąż przewijają się przez światową kulturę. Towarzyszą rodzinom podczas opowieści na dobranoc i uprzyjemniają czas, kiedy oglądamy ich barwne ekranizacje. W zbiorze „Złota księga bajek” znajdziemy prawie 70 najróżniejszych bajek, których twórcami są nie tylko bracia Grimm, czy Andersen, ale też Iwan Kryłow, czy Ezop. Peter Holeinone wraz z ilustratorami próbuje na nowo przekazać czytelnikowi twórczość znanych i cenionych światowych bajkopisarzy.

W potężnym zbiorze bajek czytelnik będzie mógł zapoznać się z baśniami braci Grimm, Andersena, czy baśniami angielskimi. Nie zabraknie tutaj króciutkich bajek Ezopa, a także Pinokia od Collodiego. Poczytamy przepiękne opowieści zrodzone w umyśle Perraulta, a także te, które...

andzia7 | 2011-05-23

ta książka jest fajna bo jest w niej dużo fajnych opowiadań i bajek.

Yevoni | 2016-08-25