Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza

Natalia Usenko Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Bractwo-piractwo (tom 2) literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
dziecko nauka przyroda przygoda Elżbieta Kidacka
Bractwo-piractwo (tom 2)
literatura dziecięca
dziecko nauka przyroda przygoda Elżbieta Kidacka

Po przygodzie matematycznej przyszedł czas na przygodę przyrodniczą. Nie pisałam opinii do poprzedniego tomu, więc nadrobię tutaj. Dzieciaki uwielbiają Kaperka, Fifinkę i ich piracką rodzinkę! Dla mnie przygoda matematyczna była odrobinkę lepsza, dla moich dzieciaków też, ale to pewnie zależy od tematyki, jaką się preferuje. Chociaż i tutaj nie zabrakło liczenia.

Rodzinka...

2049

Natalia Usenko po raz kolejny zabiera nas w piracką przygodę. W ubiegłym roku razem z niezwykłą rodzinką oswajaliśmy się z matematyką. Akcja tam zaczęła się od powrotu dziadka po kolejnym długim, monotonnym dniu pracy w banku do domu. Żądny przygód staruszek pragnął zostać piratem i już nigdy więcej nie musieć zarabiać pieniędzy i marnować swojego cennego życia na nudne...

Pamiętacie książkę "Bractwo-piractwo", o której pisałam Wam rok temu? Była to książka o pewnej rodzice, która postanowiła rzucić wszystko i zostać rodziną piratów. Wtedy ich przygody były matematyczne, teraz poczytamy o przygodach przyrodniczych :) Jesteście ciekawi co tym razem spotka naszą nietypową, zwariowaną rodzinkę? To zapraszam do dalszej lektury ;)

Nasza piracka...

Książka Bractwo-piractwo… to ciekawa propozycja dla małych czytelników, którzy są ciekawi otaczającego ich świata. Wiedza przyrodnicza została tutaj przemycona w bardzo ciekawy sposób. Autorka przygotowała interesującą fabułę, w której przygoda goni przygodę. Całość uzupełniają zabawne ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej.

Przygoda przyrodnicza to druga książka, która...

Absolutnie fantastyczny pomysł autorki Natalii Usenko na fabułę książki. Zwykła rodzina, wiadomo, czasem się nudzi. A wystarczy tak niewiele, by szarość dnia zamienić w aktywną, miłą przygodę. Przy okazji zmusić bohaterów do pisania i odkrywania świata, a odbiorców do zaktywizowania, wciągnięcia w świat przyrody, do zaangażowania w liczenie, szukanie, poznawanie.

Na pewnej bezludnej wyspie, mieszkała sobie rodzinka piratów, która dawniej była zwykłą rodziną, ale to zwykłe życie im się znudziło. Pewnego razu Mama Piratka stwierdziła, że dzieci bez szkoły zdziczały. Po rozmowie z pozostałymi dorosłymi piratami, mama postanowiła zorganizować dla nich niebieską szkołę. Od pomysłu do jego realizacji czasu nie minęło wiele. Uczestnicy...

• C2) Opowiadania
  • Dla dziecka