Ewa, czyli o TEJ Wiśniewskiej

Wydawnictwo: TRIO
ewa wiśniewska
fkoka

"Ewa, czyli o TEJ Wiśniewskiej" - to opowieść prowadzona jak bieg po polu minowym, pozbawiona jednak historycznego zacięcia i chronologicznej konieczności. Jeżeli bohaterką jest Ewa Wiśniewska, aktorka porównywalna do wiosennej burzy, Marylin Monroe i mercedesa, uczennica Bardiniego i Kreczmara, teatralna wychowanka i sceniczna partnerka Aleksandry Śląskiej, ulubiona aktorka Edwarda Dziewońskiego, nic nie może być przewidywalne, a wszystko staje się fascynujące. Na tle powojennego życia towarzyskiego i uczuciowego, romansu z filmem i estradą, śmiertelnie poważnej miłości do teatru, książka przeistacza się w historię o tym, jak być kochaną, brać życie w swoje ręce, nie oglądać się za siebie i co zrobić, kiedy strzela cię piorun...

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl

nikita181 | 2011-05-12
Przeczytana: 12 maja 2011

No cóż... spodziewałam się więcej. Ewa Wiśniewska po prostu zasługuje na więcej! Brakuje mi mimo wszystko trochę faktów z życia prywatnego/ podobno było bardzo ciekawe/, ale w ogóle obraz tej klasy aktorki jest jakby niepełny.Czasem oceny jej osoby powinny być jakoś podparte opowieścią, faktem z tym związanym... Gdybym jej nie lubiła od zawsze to dzięki tej książce nie polubiłabym jej, niczego nowego się o niej nie dowiedziałam. Wiem, że jak zniknęła z ekranów telewizji , to głównie grała w teatrze, ale opisy warsztatu aktorskiego to za mało. Ewa Wiśniewska to fenomen- ma wdzięk, którego na próżno szukać wśród młodych aktorek.Tak się złożyło, że akurat w Teatrze TV była sztuka z jej udziałem z 2010 roku. Pani Ewa ma 68 lat i dalej jest fantastyczna. Szkoda, że dzięki tej książce nie możemy poznać jej bliżej. Może doczeka się kiedyś prawdziwej biografii.

KasiaJu | 2014-08-09

Jeżeli ktoś spodziewa się biografii Ewy Wiśniewskiej to srogo się rozczaruje. Ta książka to raczej spis jej ról teatralnych. O Ewie Wiśniewskiej jako człowieku, kobiecie nie znajdziemy wiele. Niestety nawet jej koleżanki i koledzy po fachu nie mają dużo do dodania. Cóż, spodziewałam się więcej. Ponadto przeszkadza niezrozumiała awersja autorki do Krystyny Jandy. Polecam tym, którzy chcą uzupełnić wiedzę o Ewie Wiśniewskiej jako aktorce.

Paula | 2012-03-13

Osobiście nie przepadam za Ewą Wiśniewską i ta biografia nie spowodowała zmiany mojego nastawienia. Odniosłam wrażenie, że autorka stara się tłumaczyć i usprawiedliwiać trudny charakter Wiśniewskiej. Zabrakło obiektywizmu.

lewicki | 2015-01-05

Dno! Chaotyczne wywody o wszystkim i o niczym, czasem związane z Wiśniewską, czasem nie. Kuriozalna książka.

Joanna | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016