Megality Europy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-11162-3
popularnonaukowa
Isadora

Od dawna megality Europy wzbudzały wielkie zainteresowanie uczonych.Praca doc.dr.hab.Krzaka jest trzecią naukową syntezą protocywilizacji megalitycznej na świecie i absolutną nowością w Polsce.zawiera wnikliwą charakterystykę megalitów w różnych częściach Europy oraz przedstawia główne problemy związane z pochodzeniem,chronologią,techniką wznoszenia i użytkowania tych wielkich budowli.Autor opracował też pierwszy w literaturze katalog dat radiowęglowych dla megalitów.

źródło opisu: okładka

Joanna | 2016-02-10