Od matriarchatu do patriarchatu

historyczna

Dzieje matriarchatu i patriarchatu od epoki kamiennej do czasów współczesnych. Jest to pierwsze opracowanie tego tematu w polskim piśmiennictwie i stanowi wynik systematycznych badań autora i jego olbrzymiej wiedzy. Praca ma charakter interdyscyplinarny i wykorzystuje wiedzę z zakresu archeologii, religioznawstwa, etnologii i psychologii. Historia ludzkości widziana przez pryzmat dominacji kulturowej pierwiastka żeńskiego lub męskiego została napisana przez wybitnego badacza, autora wielu cenionych publikacji.

mysz | 2015-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2015

Źródło szczegółów pomocnych w dalszych studiach. Nie że się czyta lekko :).

AnnaPawlak | 2016-06-13
Na półkach: Naukowe, Przeczytane