Opowieści ze Świata Czarownic Tom 1

Seria: Świat Czarownic
Wydawnictwo: Amber
Tales of the With World 1
Caylith

Siedemnaście opowiadań, których akcja rozgrywa się w stworzonym przez Andre Norton Świecie Czarownic, napisanych przez siedemnastu mistrzów fantasy. Śnieżne koty i węże morskie, samotni wojownicy i czarownice, przybysze spoza Bram i adepci Mocy, wilkołaki i Kroganowie, siły Ciemności i Światła, przedmioty o cudownych właściwościach i ludzie zmieniający postać spotykają się w tajemniczej...

Śnieżne koty i węże morskie, samotni wojownicy i czarownice, przybysze spoza Bram i adepci Mocy, wilkołaki i Kroganowie, siły Ciemności i Światła, przedmioty o cudownych właściwościach i ludzie zmieniający postać spotykają się w tajemniczej scenerii Krainy Dolin, Wielkiego Pustkowia i Estcarpu - świata doskonale znanego wszystkim miłośnikom twórczości Andre Norton.

źródło opisu: www.webook.pl

źródło okładki: www.webook.pl

Mamerkus | 2014-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Przystępując do lektury pierwszego tomu opowiadań ze Świata czarownic przygotowanego przez innych autorów, miałem cichą nadzieję, że będzie to co najmniej poziom "Sokolego prawa", że autorzy zaproszeni przez Norton do wspólnej pracy nad cyklem postarają się nieco bardziej niż Boyer, Cherryh, czy Pierce. Muszę przyznać, że moje nadzieje spełniły się połowicznie, jak to zresztą w tego typu antologiach bywa zazwyczaj. Część opowiadań jest niezła, pozostała część odwrotnie, stanowią wręcz kpinę z uniwersum świata czarownic.
1. "O narodzinach dziedzica Ulm" Andre Norton (ocena 5,5/10)
Spin-off do "Kryształowego gryfa", jednocześnie jedyne opowiadanie autorstwa Norton w tym tomie. Nie mając chyba specjalnie wielkiego pomysłu na historię Norton postanowiła dopowiedzieć nieco o narodzinach Kerovana. Stąd też wracamy ponownie do Ulm sprzed najazdu Alizonu i poznajemy pokojówkę z zamku Ulm, która ma odegrać niepoślednią rolę w przeciągnięciu duszy noworodka na stronę Światła. Wtórne i...

LenaS | 2011-11-01
Przeczytana: 17 września 2011

„Opowieści ze Świata Czarownic” były pierwszą książką, która pozwoliła mi zapoznać się z cudownym miejscem jakim są Estcarput, Escort, Wyżyny Hallack i Arvon. Choć tylko jedno opowiadanie zostało napisane przez Andre Norton jestem pewna, że pozostałe książki będą równie dobre co ta krótka historia.
Właściwie to każda opowieść wciągała mnie bez reszty, nawet jeśli z początku nie podobała mi się to pod koniec żałowałam, że muszę rozstać się z bohaterami którzy szybko zdobywali kawałek mojego serduszka.

Siedemnaście świetnych opowiadań zebranych w jednym tomie to zapewne nie lada gratka dla fanów „Świata Czarownic”. Dla tych, którzy nie mieli okazji spotkać się jeszcze z tym cudownym miejscem, myślę że będzie to również interesująca pozycja i zachęci do pozostałych tomów i twórczości Adnre Norton.

Gdybym miała wybrać najlepsze z opowiadań, tytuł ten przypadłby historii „Odbudować gniazdo” bądź „Droga snów i śmierci”. Przyznałabym go tym opowiadaniom głównie za barwnych bohaterów...

Bartek Biedrzycki | 2016-08-24

Jest bardzo źle.