Opowieści ze Świata Czarownic Tom 1

Okładka książki Opowieści ze Świata Czarownic Tom 1
Andre Norton Wydawnictwo: Amber Cykl: Opowieści ze Świata Czarownic (tom 1) Seria: Świat Czarownic fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Opowieści ze Świata Czarownic (tom 1)
Świat Czarownic
Tales of the With World 1
Amber
1998-01-01
1998-01-01
Jacek Kozerski
opowiadania fantasy andre norton świat czarownic

2021

Kolejny tom cyklu. Kolejna historia. Co prawda z tomu na tom coraz mniej intrygująca, ale czyta się przyjemnie. Jako lektura przed kominkiem w wyjątkowo paskudny wieczór może być.

Jest bardzo źle.

Polecam podcast o tym zbiorze: http://www.gniazdoswiatow.net/2016/11/02/quest-30-opowiesci-ze-swiata-czarownic-1/

Przystępując do lektury pierwszego tomu opowiadań ze Świata czarownic przygotowanego przez innych autorów, miałem cichą nadzieję, że będzie to co najmniej poziom "Sokolego prawa", że autorzy zaproszeni przez Norton do wspólnej pracy nad cyklem postarają się nieco bardziej niż Boyer, Cherryh, czy Pierce. Muszę przyznać, że moje nadzieje spełniły się połowicznie, jak to...

„Opowieści ze Świata Czarownic” były pierwszą książką, która pozwoliła mi zapoznać się z cudownym miejscem jakim są Estcarput, Escort, Wyżyny Hallack i Arvon. Choć tylko jedno opowiadanie zostało napisane przez Andre Norton jestem pewna, że pozostałe książki będą równie dobre co ta krótka historia.
Właściwie to każda opowieść wciągała mnie bez reszty, nawet jeśli z...

• Fantastyka
  • Fantasy
  • Mam
  • Chcę w prezencie
  • Książki z dzieciństwa
  • 9 - Biblioteczka E-booków

Dodaj cytat z książki Opowieści ze Świata Czarownic Tom 1