Higgins prowadzi śledztwo

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/product_info....»

Małgosia | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 19 września 2015

Kryminał napisany w stylu Królowej kryminału, główny bohater swoim analitycznym umysłem przypomina Poirota. Jeśli kochacie kryminały Agathy Christie, koniecznie sięgnijcie po te, które napisał J.B. Livingstone, w właściwie Christian Jacq. Bo tak naprawdę brzmi nazwisko autora tych książek, a którego ja uwielbiam za hisoryczne książki obyczajowo-kryminalne osadzone w starożytnym Egipcie. Aby czytelnik biorąc książkę z półki nie mylił się co do kanwy historycznej, Christian Jacq wydaje swoje kryminały pod ww. pseudonimem. A ja polecam i jedne i drugie :)

Aleksandra | 2011-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2011

Trzymająca w wysokim napięciu powieść, w której główny bohater, były inspektor Scotland Yardu podczas przechadzki po lesie dostrzega powieszonego na drzewie mężczyznę. Szybko okazuje się, Jason że był nowym mieszkańcem posiadłości Evillodge, ziemi którą kupił wraz z małżonką. Jak głoszą legendy ziemia ta jest przeklęta, nie wyrośnie na niej nigdy żaden owoc. Jason chce to zmienić, co nie podoba się całej wsi, aż wreszcie któryś z zamieszkałych tam ludzi postanawia uniemożliwić jego plan zmodernizowania wsi.

limonkaie | 2016-12-03
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane