Tragedia w Starvel

Okładka książki Tragedia w Starvel Freeman Wills Crofts
Okładka książki Tragedia w Starvel
Freeman Wills Crofts Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Inspektor Joseph French (tom 3) Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Joseph French (tom 3)
Klub Srebrnego Klucza
The Starvel Hollow Tragedy
Wydawnictwo Iskry
1984-01-01
1984-01-01
832070605X
Urszula Łada-Zabłocka, Krystyna Jurasz-Dąmbska

Okładka książki The Floating Admiral Anthony Berkeley Cox, Gilbert Keith Chesterton, Agatha Christie, George Howard Cole, Margaret Cole, Freeman Wills Crofts, Clemence Dane, Edgar Jepson, Milward Kennedy, Ronald Arbuthnott Knox, John Rhode, Dorothy L. Sayers, Henry Wade, Victor Whitechurch
The Floating A... Anthony Berkeley Co...
Okładka książki Lekcja zbrodni i inne opowiadania G.D.H. Cole, Freeman Wills Crofts, Dorothy L. Sayers
Lekcja zbrodni... G.D.H. Cole, Freema...
Okładka książki Od Stevensona do Hammetta. Opowiadania kryminalne John Dickson Carr, Freeman Wills Crofts, Arthur Conan Doyle, Dashiell Hammett, Dorothy L. Sayers, Robert Louis Stevenson
Od Stevensona ... John Dickson Carr, ...

Klasyczny kryminał w najlepszym wydaniu! Ciekawy wątek kryminalny i zaskakujące zakończenie, to co najważniejsze w tego typu książce. Obowiązek dla miłośników gatunku.

Od tej właśnie książki zaczęła się moja miłość do klasycznych kryminałów. Później była oczywiście mistrzyni Agatha. Moim zdaniem jednak "Tragedia w Starvel" w niczym nie ustępuje dziełom A. Christie. Jest bardziej staroświecka, co może niektórym przeszkadzać. Ma jednak jakąś niesamowitą atmosferę. No i oczywiście pierwszorzędną zagadkę.

stara Anglia, ograbiona młoda spadkobierczyni, tajemnica

stara Anglia, ograbiona młoda spadkobierczyni, tajemnica

Ekstra. Książka zaskakiwała mnie na każdym kroku. Kiedy wydawało się, że rozwiązanie zagadki jest tuż tuż, to pojawiały się nowe fakty, które mieszały szyki bohaterowi. Pod koniec książki byłam zupełnie skołowana i zaskoczona i to mi się spodobało :D Książkę gorąco polecam :)

• Audio
  • 1994