83-03-03116-3

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046387/juli...»

Homeryckie | 2017-10-13

Swoboda językowa porównywalna z schultzowską. Kaden-Brandowski opisuje pierwsze dwa lata Legionów. Piłsudskiego, życie codzienne, młodzież, doktorów i wielu innych. Oczywiście, jest polityczny i tendencyjny, jednak przy tak wysokim kunszcie języka, takie drobiazgi, jak szalenie wyraźna manipulacja czytelnikiem zdaje się być trzecioplanowa.
Najpiękniejsza propagandówka, jaką w życiu czytałam.

DawidPL | 2013-09-03

Jak na mój gust autor troszkę przesadza z ilością przymiotników i egzaltacją zwłaszcza wobec obiektów błahych. Przynajmniej ze współczesnego punktu widzenia. Ale warto przeczytać ze względu na całkiem niezłe przybliżenie tamtych czasów, pokolenia naszych dziadków, pradziadków z początku XX wieku.

Michał_K-ski | 2014-04-10
Rebe | 2018-03-25