Życie Chopina

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381193337
klasyka
Iza

"Od czasu, gdy się objawił, słuchamy w zadziwieniu, w olśnieniu, słuchamy ze łzami w oczach, my ojcowie, dziadowie nasi, my Polacy i wszyscy inni na wszystkich ziemiach i wyspach tego świata. A już dla nas, Polaków, łaska to szczególniejsza i niepomierne szczęście, bo gdzie jesteśmy, choćby najdalej od ojczyzny, gdy tylko ton czarowny tego mistrza zabrzmi, śmieją się do nas ludzie z wdzięcznością, jakbyśmy się i my, ziomkowie Fryderyka, jeszcze w lat prawie sto po jego odejściu, do geniusza jego naszą współpracą przyczyniali."

Juliusz Kaden-Bandrowski – polski pisarz (prozaik) i publicysta, wolnomularz, kapitan piechoty Wojska Polskiego.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/zycie-chopina_p844

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/zycie-chopina_p844

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!