Bezdomna

Tłumaczenie: Małgorzata Kicana
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
The Savage Heart
miłość, uczucia
Edyta

Zaprzyjaźnili się na dzikich równinach Montany. Jednak okrutne prześladowania, które dosięgły jego bliskich, zmusiły Matta do opuszczenia rodzinnych stron i... Tess. Jako zupełnie inny człowiek rozpoczyna nowe życie w Chicago. Aż któregoś dnia zjawia się Tess, a wraz z nią przeszłość, której się wyrzekł. Z dzikiej dziewczyny Tess wyrosła na piękną, niezależną młodą kobietę gotową walczyć o to, co jest jej drogie. Lecz zanim zdobędzie miłość Matta, będzie musiała mu przypomnieć o jego dziedzictwie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

Między bohaterami rodzi się cudowny romans, sceny zbliżeń są krótko mówiąc gorące. Wszystko zaczyna się bardzo niepozornie i rozwija się raczej spokojnie. Tess jest odważną, piękną kobietą, która nie zraża się niczym i nie ustaje w wysiłkach uwiedzenia Matta, który sam nie może się jej oprzeć. Lekka i przyjemna lektura na nudne wieczory.

Natalia | 2015-07-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 21 lipca 2015

"Bezdomna" - opowieść o dwójce przyjaciół, którzy w najtrudniejszych chwilach swojego życia są razem, wspierają się, troszczą... Poznali się w Montanie na terenach rezerwatu, ona była jeszcze dzieckiem, on już dorastającym mężczyzną. Jenak miłość i tak ich odnalazła i przypomniała o sobie w dorosłym życiu. Matt opuszcza rodzinne strony i wiedze życie w Chicago, gdzie ukrywa swoje pochodzenie. Jest sławnym, bogatym detektywem w, którego żyłach płynie Indiańska krew. Tess natomiast jest córką lekarza i od najmłodszych lat towarzyszyła ojcu w jego pracy, została pielęgniarką, pokochała Indian i doskonale władała ich językiem i obyczajami. Jest waleczna, wybuchowa, umie zawalczyć o swoje, broni praw kobiet, które w tamtych czasach nie miały wcale żadnych praw. Ponad wszystko kochała Matta i nie bała się zaryzykować, dla tego uczucia jak i, dla przyjaciół.
Książka nie porywa. Jednak czyta się ją dobrze, nie jest skomplikowana, choć świat i rzeczywistość bohaterów i mentalność...

Paula | 2014-03-24
Przeczytana: 23 marca 2014

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego

aleksawesola | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Ksiazka jest poprawna, ale nie porywa. Glownej bohaterce nie mozna nic zarzucic. Jest postacia silna, aktywna feministka walczaca w slusznej sprawie itd. Rzecz ma sie nieco inczej z jej wybrankiem. Nie bardzo potrafie zrozumiec jego oporow co do ich zwiazku, lecz prawdopodobnie jest to spowodowane tym, ze inaczej postrzega sie zwiazki mieszane teraz niz sto lat temu, ale nadal... Mial przeciez wyrobiona pozycje i cieszyl sie powszechnym szacunkiem. Rowniez razil mnie fakt, ze jako tak slawny detektyw, nie rozwiazal zagadki smierci jednego z bohaterow chociaz odpowiedz byla latwa do odkrycia na juz dosyc wczesnym etapie. Co wiecej, prawde finalnie odkryla Tess. I ostatina rzecz, ktore sklania mnie do negatywnej opinii o Mattcie to fakt, is stwierdzil, ze zostal uwiedzony przez Tess... O ile przeczytalam opis poprawnie, to on polnagi wpuscil ja do pokoju, pozbyl sie reszty ubrania, polozyl na lozku i zarzadal, aby go dotykala... Zdecydowane nie dla tego pana.

| 2012-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2012

romansidło ale dobrze się czytało.język trochę archaiczny ale i czasy odległe.ciekawy temat.kobiety walczące o swoje prawa i Indianie w Ameryce.dziwnym się wydaje, że kiedyś kobiety były własnością mężczyzn i nie miały żadnych praw.musiały te prawa same sobie wywalczyć.ktoś kiedyś powiedział, i o ilę się nie mylę był to mężczyzna, że natura dała kobietom tak wiele, że mężczyźni czy to z zazdrości czy w poczuciu zagrożenia musieli kobietom część tych darów odebrać.mądre słowa.

lady22 | 2016-08-10

Fajna książka. Daje dużo do myślenia, że nie powinno (wręcz nie wolno) zapominać o swoim pochodzeniu. Czy to jest się z danego kręgu społeczności, czy jest się biednym itd. to nie wolno o tym zapominać, bo każdy jest taki jaki się urodził i nie możemy o tym zapomnieć, bo życie wcześniej czy później i tak się upomni o swoje. Naprawdę daje dużo do myślenia.

Alicja | 2016-11-06
MrsRoose | 2016-09-10