The Gift
Asik92

Małżeństwa zawierane w zbyt młodym wieku zwykle źle się kończą, jakież więc szanse na szczęśliwe pożycie małżeńskie ma czternastoletni pan młody, którego oblubienica ma całe cztery lata? Anglia, początek ubiegłego wieku. Król Jerzy, chcąc pogodzić dwa zwaśnione rody, wpada na nieco diaboliczny pomysł - postanawia połączyć je przez małżeństwo czteroletniej Sary Winchester z czternastoletnim...

Anglia, początek ubiegłego wieku. Król Jerzy, chcąc pogodzić dwa zwaśnione rody, wpada na nieco diaboliczny pomysł - postanawia połączyć je przez małżeństwo czteroletniej Sary Winchester z czternastoletnim Nathanem St. Jamesem.

Małżonkowie spotykają się czternaście lat po ślubie. Nathan jest już doświadczonym, żądnym przygód mężczyzną; Sara wyrosła na prawdziwą piękność. Okazuje się, że pomysł króla wcale nie był najgorszy, tyle że obie rodziny prześcigają się w fortelach, by rozbić to małżeństwo.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046616/julie_ga...»

goja777 | 2014-02-11

Czytałam ją dawno , ale pamiętam że byłą piękna ( przynajmniej dla mnie mnie ) . Zabawna i urzekająca , to pamiętam na pewno :)

emi | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Cholera, sama nie wiem, co mam myśleć o tej książce, naprawdę!
Sara miała cztery lata, kiedy król zaaranżował jej ślub z czternastoletnim Nathanem. Wszystko po to, by dwa skłócone rody nareszcie się pogodziły. Jaki miało to skutek? Marny. Kiedy lata później Nathan postanawia uprowadzić swoją żonę i dotrzymać warunków podpisanej przez siebie umowy, wybiera sobie na porwanie dzień, w którym Sara wybiera się na ratunek ciotce Norze. I tu komedia się zaczyna. Akcja przebiega zgodnie z planem, a Nathan musi improwizować, żeby zaciągnąć swoją żonę na statek.
Z pewnością głupotą powaliła mnie bohaterka. Z każdą stroną śmiałam się coraz bardziej, ale co za dużo, to nie zdrowo i w pewnym momencie to nie było już śmieszne, tylko żałosne. Być może dlatego, że książka poszła mi zbyt szybko... trudno powiedzieć. W każdym razie Sara jest niesamowitą idiotką. Nie mówię tego ot tak sobie. Sara spowodowała masę nieszczęść własną bezmyślnością. Każda taka sytuacja okazywała się być coraz większym...

Agnieszka | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Muszę powiedzieć, że po opisie spodziewałam się totalnie czegoś innego. Myślałam, że będą jakieś śmieszne perypetie związane z intrygami rodzin, którzy chcą rozdzielić młode małżeństwo a tak właściwie to ich wcale nie było. Ale nie było tak źle, poza tym, że główna bohaterka strasznie mnie denerwowała swoją głupotą, naiwnością i krzykiem. No cóż... W każdym razie postacie wyraziście pokazane, zwłaszcza Sara. ;)

Kasjopeja | 2011-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2011