Wojna Emmy

Tłumaczenie: Barbara Gutowska-Nowak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Emma's war
83-7319-610-2
Sudan
marciocha

Fascynująca, prowokująca do refleksji, poruszająca historia życia młodej pracownicy organizacji humanitarnej, którą idealizm i romantyczne złudzenia zaprowadziły wprost do piekła najdłuższej afrykańskiej wojny domowej i zarazem wnikliwy obraz Sudanu, kraju, gdzie pomoc międzynarodowa zasiliła zarówno armię, jak i głodującą ludność. Miłość Emmy McCune do Afryki, pełne poświęcenia oddanie...

Miłość Emmy McCune do Afryki, pełne poświęcenia oddanie sudańskim dzieciom oraz olśniewająca uroda i urok osobisty już od chwili jej przybycia do południowego Sudanu odróżniały ją od innych członków misji humanitarnych. Nikt się jednak nie spodziewał, że zdecyduje się poślubić lokalnego watażkę - człowieka, który zdawał się uosabiać wszystko to, czemu starała się przeciwstawiać - i że zaangażuje się w jego działania zmierzające do przejęcia kierownictwa nad całym ruchem powstańczym w południowym Sudanie.

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: Muza

ems | 2011-12-31
Przeczytana: 2009 rok

Biografia Emmy McCune. Ze zbliżeniem na przełom lat 80/90 ubiegłego wieku, kiedy jako pracowniczka organizacji pomocowej przyjeżdża do Sudanu i związuje się z jednym liderów SPLA (zbrojnej opozycji przeciwko muzułmanskiemu rządowi w Chartumie). Książka przybliża historię i kulisy konfliktu sudańskiego - najdłuższej wojny Afryki. Jedna z niewielu pozycji na ten temat na rynku.

Bławatka | 2016-12-02
Daphne | 2014-12-06