Bosonoga Księżniczka: ucieczka ze złotej klatki cesarza Bokassy

Wydawnictwo: Da Capo
Princesse aux pieds nus
83-86611-38-3
jaga700

Evelyn na imprezie u koleżanki poznaje chłopaka. Okazuje się, że jest to syn prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej Georges Bokassa. Jest rok 1971. Evelyn obchodzi 16 urodziny. Mimo, że rodzice zabraniają córce spotkań z Bokassą, młodzi się spotykają potajemnie. Rodzice, aby przerwać tę znajomość wysyłają córkę do wujostwa do Francji. Georges nie daje za wygraną, odnajduje dziewczynę we Francji. Evelyn poznaje wreszcie ojca Georgesa- Jeana-Bedela Bokassę. Mimo sprzeciwu rodziców Evelyn wychodzi za mąż za Georgesa. Na drugi dzień po ślubie zostaje pobita przez męża. Najpierw zachłysnęła się bogactwem, potem zabrakło jej bliskości i miłości męża. Bita regularnie, zdradzana, dopiero po 10 latach ucieka od męża na Zachód i rozpoczyna nowe życie.

źródło opisu: Opis autorski

Autorka książki opowiada historię swojego związku z synem prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej - Georgesem Bokassą. Evelyn poznała swojego przyszłego męża w wieku szesnastu lat. Mimo sprzeciwu rodziców młodzi pisali do siebie listy, a potem spotykali się w tajemnicy. W końcu, wbrew rodzinie, Evelyn wyszła za mąż za syna prezydenta. Tak właśnie rozpoczęło się jej piekło, trwające 10 lat, kiedy to musiała znosić przemoc, zarówno psychiczną, jak i fizyczną, liczne zdrady męża czy pozostawianie jej i trójki dzieci bez środków do życia przez długie tygodnie.

Okładka książki mocno sugeruje powiązania z islamem, co wprowadza czytelnika w błąd. Ani Evelyn, ani Georges nie są bowiem muzułmanami.

Lamika | 2016-12-03
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Autorka była żoną syna Bokassy, samozwańczego cesarza środkowoafrykańskiego. Jego syn, zresztą jeden z bodajże 50-rga dzieci, może kanibalem nie był, ale do przyjemniaczków też nie należał. Pouczające.

Weronika | 2011-12-30
Przeczytana: grudzień 2011

Myślałam że zrezygnuje z czytania tej książki,ale jakoś przebrnęłam.

kry | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016